Twórczy wypoczynek w Józefowie

Jeśli szukacie ciekawych i nieodpłatnych zajęć dla dzieci w wakacje, wybór nie jest szczególnie duży. Dominują akcje typu lato w mieście, proponowane np. przez kluby osiedlowe oraz domy kultury. Są one jednak odpłatne. Wyjątkiem jest Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, gdzie jak co roku trwać będzie akcja „Artystyczny lipiec w MOK-u”

PRZEMEK SKOCZEK

Calutki miesiąc, od 1 do 31 lipca, ośrodek zachęca do miłego spędzenia czasu wolnego. Jak zawsze jest tam łączona edukacja z artystyczną i międzypokoleniową zabawą. MOK zaprasza również opiekunów oraz starsze rodzeństwo. Program przygotowano dla uczestników od 6 lat i młodzieży. Zajęcia odbywają się w Domu Nauki i Sztuki i Klubie Hydrofornia. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, choć na niektóre obowiązują zapisy: 22 789 22 84, agnieszka.jung@mokjozefow.pl


Program dla dzieci 6-11 lat

„Zderzenia z masą” – wtorki, godz. 10-11.30
Podczas kolejnych czterech spotkań dzieci będą konstruować i dekorować przedmioty wykonane z różnych mas i materiałów recyklingowych.
Prowadzenie: Marta Augustynowicz.
„Letnie impresje” – środy, godz. 10-11.30
Warsztaty manualno-plastyczne inspirowane bogactwem lata. Jego smakami, zapachami, kolorami i fakturami. W programie: malowanie, wydzieranie, dekorowanie i smakowanie. Powstaną letnie pamiątki, które przypominać będą wakacyjny czas.
Prowadzenie: Agata Parzych-Bucka.

Program dla dzieci 6-11 lat i młodzieży

Letnia doświadczalnia – strefa eksperymentów, nowinek i doświadczeń.

„Arbuzowy zawrót głowy” – piątek, 5.07, godz. 10-12
Sitodrukowe szaleństwo z arbuzem w roli głównej. Fartuchy, sita i farby pójdą w ruch, a koszulki, torby i kartki zapełnią się letnimi wzorami
owoców o soczystych kolorach. Osoby, które przyniosą własne T-shirty, będą mogły je ozdobić.
Prowadzenie: Furtka Wyobraźni.

„Pokaz 3d” – piątek, 12.07, godz. 10 i godz. 12 (dwa pokazy)
Czy wiecie jak wygląda i do czego jest stosowana drukarka 3D? Może coś słyszeliście, jednak nie do końca rozumiecie jak działa to urządzenie? Tu zobaczycie na żywo cały proces powstania przedmiotu, począwszy od pustego arkusza projektowego, a kończąc na finalnie wydrukowanym przedmiocie.
Prowadzenie: Edu3Dkacja Arkadiusz Markowski.

„Laboratorium slime’a” – piątek 19.07, godz. 10
Warsztat podczas którego uczestnicy nauczą się jak wykonać idealnego slime’a. Prowadzący twierdzą, że znamy na to 1001 sposobów! Slime to ciągnący się glutek, który obecnie cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród najmłodszych dzieci. Masa kolorów, brokatu i innych dodatków uatrakcyjnią i sprawią, że każdy będzie niepowtarzalny.
Prowadzenie: wARTsztat.

„Warsztat wielkich baniek mydlanych” – piątek 26.07, godz. 10
Bańki dostarczają wszystkim mnóstwa atrakcji oraz pozytywnych emocji. Tu poznamy sprawdzone techniki puszczania naprawdę wielkich baniek. Warsztat zaplanowany jest na dworze, ale w przypadku niepogody odbędzie się w budynku.
Prowadzenie: wARTsztat. 

Ponadto MOK poleca spotkania pt. „Szachy przy fontannie”, plenerowe rozgrywki, które poprowadzi instruktor Tadeusz Popis (wtorki i czwartki w godz. 17.30-19) oraz pokazy filmów w cyklu „Letnie kino pod parasolem”. Seanse odbywają się w sali kina Muza. Dla dzieci 3-6 lat w czwartki o godz. 10, dla dzieci 6-12 lat w poniedziałki i czwartki o godz. 11.30, natomiast pokazy dla młodzieży i dorosłych w poniedziałki o godz. 17.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.