Pawilony w stylu świdermajer

BAZAREK PRZY ORLEJ ZOSTANIE.

Jeszcze w tym roku ma powstać koncepcja zagospodarowania terenu, na którym stoją pawilony handlowe przy ul. Orlej, Andriollego i Pod zegarem. Handel w tym miejscu ma pozostać, ale w ładniejszym wydaniu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Na pewno nie będzie to wyglądało tak jak obecnie, że będą to obiekty z sidingu, w takim kształcie jak teraz, bez zaplecza sanitarnego – zapewnia prezydent Jarosław Margielski, który jest już po rozmowach z kupcami na temat przyszłości tego miejsca.

Przypomnijmy, że kupcy dzierżawią ten teren od miasta. Umowa jest co kilka lat przedłużana. Ostatnia wygasła wraz z końcem maja br.

– Potrzebujemy informacji, ile osób tam handluje, jaką zajmują powierzchnię, ile jest dalej zainteresowanych tam handlem. Jak będziemy znać te dane, to na tej podstawie stworzymy koncepcję dla tego miejsca, tak żeby nowe obiekty handlowe np. w stylu świdermajer, były również ozdobą tego miejsca – mówi w rozmowie z „Linią” prezydent. Handel mógłby się odbywać na obrzeżach tego terenu, a w środku mógłby być otwarty plac.

– Stworzymy ten bazarek na nowo, na koszt miasta, a kupcy dalej będą go dzierżawić – proponuje Margielski. Na razie korzystają z tego terenu bezumownie. Jeśli rada się zgodzi i podejmie stosowną uchwałę, to prezydent podpisze z nimi umowę prawdopodobnie na okres trzech lat.

4 komentarze do “Pawilony w stylu świdermajer

 • 26 czerwca 2019 o 09:31
  Permalink

  „Potrzebujemy informacji” – to przez pół roku nie zebrał informacji które są do zebrania w kilka godzin?
  Co oni robią w tym magistracie poza zebraniami?

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2019 o 09:51
   Permalink

   Jak to co. Projektują pomniki, pilnują krzyża. Z każdą pierdołą latają do boskiego Margielskiego. Urząd miał się zmienić i się zmienił. Z bandy krentaczy na bandę ubezwłasnowolnionych lizopośladowców.

   Odpowiedz
 • 26 czerwca 2019 o 21:25
  Permalink

  proponuję policzyć koncepcje zrobione od 2005 roku. będzie trochę.
  co szkodzi zrobić i zapłacić za następną.

  Odpowiedz
 • 3 lipca 2019 o 13:51
  Permalink

  Lepiej było by zrobić tam coś ala rynek miejsce na jakieś wydarzenia. budy można przenieść. Centrum a tam bazar 🙁 Tyle opcji. Ludzie przyjadą wysiądą z pociągu i cyk przywita ich bazarek…..

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.