Świeży powiew w magistracie

OTWOCK: ŻAR TROPIKÓW MĘCZY RÓWNIEŻ URZĘDNIKÓW.

Upały w ostatnich tygodniach dają się wszystkim we znaki, także miejskim urzędnikom. W pomieszczeniach gdzie pracują temperatura przekracza 30 stopni C. Dlatego też prezydent zdecydował, żeby kupić i zamontować klimatyzatory.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Gdy na dworze z nieba leje się żar, w urzędzie miasta leje się pot, warunki do pracy są trudne, nawet wiatraki już nie pomagają. Pomóc ma klimatyzacja. Na zakup i montaż takich urządzeń rada miasta przeznaczyła 30 tys. zł o co wnioskował prezydent.

Pieniądze pochodzą z poręczeń na spłatę pożyczki zaciągniętej przez OPWiK. – Nie może być tak, że przychodzi mieszkaniec i załatwia sprawę z pracownikiem urzędu któremu trudno wytrzymać w pracy, jest zalany potem, w niekomfortowej sytuacji i myśli tylko o tym, żeby wyjść z pomieszczenia, w którym nie da się wytrzymać – mówi na sesji rady miasta, 18 czerwca, prezydent Jarosław Margielski.

Jak przekonuje głowa miasta za zakupem klimatyzacji przemawiają też względy ekonomiczne.

– Jeżeli ze względu na wysoką temperaturę panującą w urzędzie o godz. 14.00 mamy zwalniać pracowników do domu,to te środki zwrócą się nam w ciągu połowy miesiąca, bo i tak płacimy im wynagrodzenia z tytułu pracy, której nie są w stanie wykonywać – dodał prezydent.

– Na początku będę chciał wprowadzić klimatyzację w korytarzach, tam gdzie przemieszczają się mieszkańcy, oczekują w kolejce. Zainstalowanie systemu klimatyzacji pozwoli, że w nocy obniżymy temperaturę w urzędzie do stanu właściwego. Teraz wieczorem jest 24-26 stopni C, a w ciągu dnia było mi zgłaszane, że temperatury dochodzą nawet do 37 w pokojach, co jest niedopuszczalne – mówi Margielski.

Urządzenia będą prawdopodobnie poleasingowe, co pozwoli zmniejszyć koszty.

3 komentarze do “Świeży powiew w magistracie

 • 25 czerwca 2019 o 21:23
  Permalink

  Ale w szkołach, to i owszem nauczyciele mogą się smażyć w salach, bo wszystko trzymane jest za mordę przez UMOTW i jak wydatki na daną szkołę są wysokie, to cięcia oraz opr… dla dyrektora. Każda szkoła w OTW powinna mieć własną księgowość (nie dotyczy LO Słowacki)
  Wnioskuję o to, aby z urzędu założyć/rozpisać przetarg (EFS UE) o zainstalowanie we wszystkich szkołach w OTW klimatyzacji w budynkach szkolnych typu sekretariat, pokój nauczycielski, pracownie komputerowe, stołówka itp

  Odpowiedz
  • 26 czerwca 2019 o 12:10
   Permalink

   i tu przyznam rację margielski wszechwiedzący

   Odpowiedz
  • 26 czerwca 2019 o 17:42
   Permalink

   Zapomniał Pan/Pani o salach lekcyjnych. Dlaczego tylko nauczyciele i Pani w sekretariacie maja korzystać z chłodnych pomieszczen?
   Dzieci już mogą „smażyć”?

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.