Będzie pikantnie!

OTWOCK: MAŁŻEŃSKA TRAGIFARSA.

„Tylko seks, nic więcej” to najnowsze przedstawienie w reżyserii Krzysztofa Czekajewskiego. Przed nami półtorej godziny ostrej jazdy. Premiera w sobotę, 29 czerwca, oczywiście w „Jaraczu”.

PRZEMEK SKOCZEK

Wierni widzowie otwockiej sceny mogą kojarzyć tę sztukę, która wraca na deski po 13 latach, z tymi samymi aktorami w rolach głównych. Cieszyła się ona wówczas wielkim powodzeniem i Krzysztof Czekajewski postanowił ją wznowić, choć pod zmienionym tytułem. Ten oryginalny brzmi „Związek otwarty”, a jej autorem jest włoski dramaturg, satyryk i reżyser Dario Fo. Od dwóch lat nieżyjący mistrz był twórcą lewicującym i anarchizującym, walczącym ze społeczno-politycznymi problemami. Budził kontrowersje, ale jego wielkości nie sposób kwestionować. Dowodzi tego przyznana w 1997 roku Nagroda Nobla w dziedzinie literatury.

W swojej sztuce z 1983 roku porusza odwieczny problem zdrady i samotności w związku. Barwnie opowiada historię kobiety i mężczyzny po przejściach, ich wypalonego związku. Wszystko jest przedstawione w karykaturalny, przerysowany sposób. Brawurowy tekst skrzy się od dialogów, jest pełen pikanterii i absurdalnego humoru. A przy tym wszystkim jest tak bardzo prawdziwy, aż dziw. W rolach głównych, tak jak przed laty, występują Monika Aniszewska i Przemek Skoczek oraz para młodych aktorów: Daria Leleń i Mateusz Prządka. Uwaga! To spektakl tylko dla widzów dorosłych!

Teatr Miejski im. S. Jaracza, ul. Armii Krajowej 4, tel. 22 779 36 43, http://www.teatr.ock.com.pl, sobota, 29.06, godz. 19m bilety 20 i 30 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.