Co obok fontanny?

150 TYS. ZŁ NA PROJEKT ZMIAN W CENTRUM

Remont kamiennej fontanny w centrum miasta obok tzw. dziury i nowego parkingu od strony ul. Staszica dobiega końca. Do zagospodarowania pozostaje przyległy teren zielony. Co tam powstanie? – dowiemy się z projektu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Szykują się zmiany w sąsiedztwie niedokończonej galerii handlowej w centrum Otwocka. Na projekt zagospodarowania terenu wokół fontanny (Placu Niepodległości) rada miasta na wniosek prezydenta przeznaczyła 150 tys. zł.

– W ramach projektu rewitalizacji parku miejskiego i skwerów złożyliśmy wniosek do narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o zmianę przedmiotu pierwotnego projektu, jak i dofinansowania. Czekamy na odpowiedź. Musimy być gotowi, że po jej otrzymaniu będziemy uruchamiali proces przetargowy i wyłaniali wykonawcę na rewitalizacje skweru 7 Pułku Ułanów tzw. małpiego gaju i połowy terenu który został odgrodzony na terenie tzw. dziury czyli Placu Niepodległości – wyjaśnił na sesji rady miasta 18 czerwca, prezydent Jarosław Margielski.

– Jeśli chodzi o remont fontanny to prace wykonywane są metodą gospodarską w ramach działań promocyjnych spółki OPWiK. Miasto się do tego nie dokłada. Też jestem za tym, żeby tam była fontanna posadzkowa, ale to koszt co najmniej 700 tys. zł. Dlatego znając naszą sytuację budżetową i nie znając finalnej postaci zagospodarowania tego terenu, uznałem to za niezasadne.

A tak korzystając z działań promocyjnych spółki, jeszcze w okresie letnim ta fontanna będzie uruchomiona, żeby mieszkańcy mogli z tego miejsca korzystać – wyjaśnił Margielski. Docelowo prezydent planuje, aby w weekendy ul. Andriollego do skrzyżowania z Powstańców Warszawy była deptakiem jak Nowy Świat w Warszawie. – Rozważymy, żeby na skwerze niepodległości od strony Andriollego były też miejsca pod ogródki jeśli chodzi o gastronomię – zapowiada Margielski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.