Ordynatorzy dostali wypowiedzenia

PERSONALNE TRZĘSIENIE W „BATORYM”.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku czekają głębokie zmiany w kadrze lekarskiej. Nowa prezes spółki już rozstała się z dwoma ordynatorami oddziałów ginekologiczno-położniczego i chorób wewnętrznych.

ARTUR KUBAJEK

Część naszych rozmówców, wprowadzane przez nowe kierownictwo PCZ zmiany, porównuje do „personalnego trzęsienia Ziemi”, inni wolą określać je „kadrowym tsunami”. Po wielu latach pracy w szpitalu przy ul. Batorego w Otwocku ze stanowiskiem ordynatora oddziału ginekologiczno-położnego żegna się Tadeusz Wojciechowski. Wypowiedzenie umowy o pracę wręczono również ordynatorowi oddziału chorób wewnętrznych dr Krzysztofowi L. Makowieckiemu.

Jak każde zmiany również i te wywołują dużo emocji i zaniepokojenia nie tylko wśród personelu powiatowego szpitala, ale również i jego pacjentów.

– Pragnę wszystkich uspokoić. Wprowadzane zmiany kadrowe mają na celu poprawę jakości usług medycznych świadczonych przez szpital – mówi w rozmowie z „Linią” prezes PCZ Ewa Pełeszyńska. – W placówce chcemy wprowadzić nowe standardy medyczne zapewniające pacjentowi skrócenie pobytu w szpitalu, możliwość skorzystania z badań laparoskopowych, szybkiej ścieżki onkologicznej (DILO). Planujemy utworzyć przy Internie pododdział kardiologiczny i zapewnić pacjentowi pełną diagnostykę w zakresie chorób wewnętrznych i kardiologii zachowawczej – wylicza prezes PCZ.

– Moim celem jest diametralna zmiana podejścia do pacjenta. Tak, aby był traktowany podmiotowo, a nie przedmiotowo. Jednak, aby te zmiany mogły być wprowadzone muszą nastąpić także zmiany kadrowe – podkreśla Ewa Pełeszyńska.

W miejsce odwołanych ordynatorów powołano już nowe osoby. Oddziałem ginekologii i położnictwa pokieruje dr Leszek Gmyrek, który poza ginekologią i położnictwem specjalizuje się w onkologii ginekologicznej.

– Doktor Gmyrek będzie odpowiadał m.in. za wprowadzenie w szpitalu DILO, czyli szybkiej ścieżki onkologicznej na którą szpital ma kontrakt, ale dotychczas usługi medyczne z tego zakresu nie były tu świadczone. Są to usługi nielimitowane, na sfinansowanie których pieniądze z NFZ mogą trafiać poza ryczałtem, stanowiąc dla PCZ dodatkowych dochód – informuje prezes PCZ.

Z kolei oddziałem chorób wewnętrznych zaopiekuje się dr nauk med. Beata Kłosiewicz-Wąsek, specjalizująca się również w kardiologii. Nowa ordynator Interny była m.in. dyrektorem i ordynatorem Kliniki Kardiologii Allenort.

– W zakresie kardiologii współpracowała również z profesorami Walczakiem, Szumowskim i Derejko – podkreśla Ewa Pełeszyńska. Jak zapowiada prezes powiatowej spółki to nie ostatnie zmiany kadrowe w PCZ. Kolejne mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

One thought on “Ordynatorzy dostali wypowiedzenia

 • 3 września 2019 o 10:08
  Permalink

  tak często zmieniano dowódców w obu tragicznych powstaniach XIX wieku
  skutek znamy
  czy tak naprawdę musi być?

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.