W kobiecych rękach

MOKTIS – DYREKTOR WYBRANY.

Małgorzata Kupiszewska zostanie nowym szefem najważniejszej otwockiej instytucji kultury. Pracę zacznie od lipca.

PRZEMEK SKOCZEK

Praca komisji wybierającej nowego szefa Miejskiego Ośrodka Kultury Turystyki i Sportu, następcy OCK, była mocno utajniona. Aż do ogłoszenia decyzji nie zdradzano personaliów żadnego z 12 kandydatów, a tym bardziej ich atutów.

Udało nam się jednak ustalić, że komisja miała swoich faworytów, którzy zaimponowali wiedzą merytoryczną, przygotowaniem, pomysłami. Niektórzy członkowie wskazywali m.in. na: Krzysztofa Balawendera, kierującego wcześniej m.in. ośrodkami kultury w Kętach i Namysłowie; aktora i producenta teatralnego Dariusza Kordka i Włodzimierza Izbana – założyciela Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury i byłego dyrektora Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Dobrze oceniano też prezentację Małgorzaty Kupiszewskiej i to ona okazała się najbardziej przekonująca w oczach komisji. Czy zaważył fakt, że jest z Otwocka?

– Pani Kupiszewska wygrała z nieznaczną przewagą nad Panem Kordkiem, który też byłby świetnym dyrektorem, ale jednak zadecydował fakt, że pani Małgorzata jest stąd i zna nasze realia oraz problemy – skomentował decyzję komisji wiceprezydent Paweł Walo.Więcej o nowej dyrektor i jej planach napiszemy już niebawem.

2 komentarze do “W kobiecych rękach

 • 27 czerwca 2019 o 16:55
  Permalink

  Nie przesadzałbym z tym wybraniem, a już na pewno nie przez tę komisję konkursową. Od wielu tygodni wiadomo było kto zajmie to stanowisko po Rakowskim.
  Jeśli już musiała Pani Małgosia dostać kawałek tortu wyborczego, to bardziej bym Ją widział w fotelu wiceprezydenta. Znam ją z operatywności jako managera w biznesie i tu by się przydała. Natomiast w tej roli przyznam się że jej nie widzę, bo po prawdzie nie ma się kim otoczyć , a będzie oceniana przez pryzmat Sebastiana Rakowskiego z którym w tej dziedzinie nawet ja bym się nie podjął konkurować
  To , że prezydent ma prawo dobierać sobie współpracowników to nie zwalnia go od RACJONALIZMU w działaniu. Oczywiście czasy zdjęcia z Lechem już minęły i nie wrócą , mam nadzieję !
  Dotychczasowa polityka kadrowa prezydenta Otwocka nie rokuje moim zdaniem sukcesów, ale wszystko jeszcze może zmienić. Może ktoś bardziej ambitny niż ja zrobi zestawienie wszystkich decyzji personalnych i podda je ocenie społecznej. Strach myśleć o ocenach.
  Wróble ćwierkają o szykujących się wydarzeniach w naszym pięknym mieście i zdrowym powiecie, a może to tylko echo się odbija w tych naszych lasach ?

  Odpowiedz
 • 28 czerwca 2019 o 15:04
  Permalink

  Dyrektorem każdej instytucji powinien przede wszystkim dobry menadżer.Także każdy teatr nawet z najsławniejszym aktorem na czele ale bez dobrego menadżera, splajtuje. Pani Małgorzata przez lata działalności (także) kulturalnej w Wiązownie w restauracji „U Mikulskich”, udowodniła, że potrafi organizować duże kulturalne wydarzenia. Byłem na kilku imprezach, m.in. Dni Francuskie, Białoruskie, spotkania z ciekawymi osobowościami. Na te imprezy przychodziło po dwieście osób!!! Jako polonistka, gwarantuje także wysoki poziom dobieranego repertuaru teatralnego. Otwock może być spokojny.
  Gratulacje dla Otwocka i dla Pani Kupiszewskiej.
  Bogusław Homicki

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.