Prezydent z wotum zaufania

Uchwała w sprawie udzielenia prezydentowi Otwocka absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok nie została podjęta. 13 radnych obecnych na sesji wstrzymało się od głosu. Wcześniej apelował o to do nich Jarosław Margielski.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W Otwocku sesja absolutoryjna zwołana w trybie nadzwyczajnym odbyła się 28 czerwca. Komisja rewizyjna złożyła wniosek o udzielenie prezydentowi absolutorium. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej była pozytywna. Wszyscy obecni radni wstrzymali się jednak od głosu i uchwała nie została podjęta.

– Funkcję prezydenta w 2018 roku sprawowałem przez niespełna półtora miesiąca. Koniec roku był okresem niewystarczającym, żeby w sposób obiektywny i miarodajny ocenić wykonanie budżetu. Głosowanie de facto dotyczy okresu, w którym nie miałem większego wpływu na realizację zadań budżetowych. Jeżeli absolutorium ma być obiektywną oceną pracy, to proszę o wstrzymanie się od głosu. W przyszłym roku będę mógł wziąć całkowitą odpowiedzialność za wykonanie budżetu – mówił jeszcze przed głosowaniem prezydent.

Głosowanie nad absolutorium poprzedziła debata nad raportem o stanie gminy za 2018 roku, po której radni podjęli uchwałę o udzieleniu prezydentowi wotum zaufania (od głosu wstrzymał się tylko radny Ireneusz Paśniczek).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.