Zamknięty przejazd w Miedzeszynie

WAKACYJNE UTRUDNIENIA DLA PASAŻERÓW I KIEROWCÓW.

To lato będzie wyjątkowo trudne dla urlopowiczów, kierowców i pasażerów podróżujących koleją. Zmieni się rozkład jazdy pociągów i częstotliwość ich kursowania. W nocy w poniedziałek, 1 lipca zamknięto przejazd kolejowy w Miedzeszynie. Przez dwa tygodnie robotnicy będą demontować tymczasowy tor, tzw. bypass kolejowy, pomiędzy Miedzeszynem a Falenicą. Utrudnienia związane są z kolejnym etapem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (trasa S2).

AGNIESZKA JASKULSKA

fot. FB Infoulice Warszawa

W połowie lipca zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

– W poniedziałek, 1 lipca o północy został zamknięty przejazd kolejowy w Miedzeszynie – informuje firma Warbud, wykonawca wawerskiego odcinka POW. Od 1 do 14 lipca jeden z torów na odcinku Falenica – Międzylesie będzie zamknięty ze względu na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy (trasa S2), która ma prowadzić w wykopie pod torami kolejowymi.

W związku z tym roboty drogowe nie ominą torowiska. – Na początku lipca robotnicy położą nowe tory na wiaduktach kolejowych w istniejącym układzie linii kolejowej, a także zdemontują tymczasowy tor, czyli tzw. bypass kolejowy – tłumaczy wykonawca POW po stronie Wawra. Około 500-metrowy bypass został wybudowany na początku 2018 roku pomiędzy stacją kolejową w Miedzeszynie a stacją w Falenicy. „Linia” pisała o tym w grudniu 2017 roku.

Z utrudnieniami muszą liczyć się nie tylko pasażerowie kolei, lecz także kierowcy.

– Sugerujemy objazd ulicą Patriotów do wysokości skrzyżowania z ul. Walcowniczą od południa oraz do wysokości ciągu ulic Izbickiej i Panny Wodnej od północy – informuje firma Warbud. – Pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 t będą mogły ominąć zamknięty odcinek wschodniej ulicy Patriotów pomiędzy ulicami Arniki i Drozdową – zaznacza wykonawca wawerskiego odcinka S2.

Jolanta Maliszewska z Kolei Mazowieckich tłumaczy, że utrudnienia związane z budową obwodnicy Warszawy wpłyną na zmiany na linii kolejowej pomiędzy Warszawą a Dęblinem.

– Pociągi zostaną częściowo zastąpione przez komunikację autobusową. Będzie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM. Pociągi KM oraz Szybkiej Kolei Miejskiej będą kursować po jednym torze na odcinku Falenica – Warszawa Wawer. Część pociągów SKM będzie kursować tylko do stacji Warszawa Wschodnia, Warszawa – Gocławek, Warszawa Międzylesie, Warszawa Wawer – podkreśla Maliszewska .

Z uwagi na utrudnienia ZTM uruchomi zastępczą linię autobusową ZS7 kursującą w I i II strefie na trasie: Wiatraczna – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót Widoczna) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Piłsudskiego – Kołłątaja – Staszica – Powstańców Warszawy – Orla (powrót: Orla, Świderska). Przystanek graniczny pomiędzy I a II strefą ZTM to „Wąska”. Ważne dla pasażerów jest to, że bilety ZTM wydane na II strefę zachowają ważność w autobusach linii ZS7 na odcinku Wąska – PKP Falenica. Zostanie także uruchomiony przystanek „Wiatraczna 56”, będą przywrócone przystanki Świder Kościół 01 i 02, Świder 01 i 02, Rzemieślnicza 01 i 02.

– Niektóre kursy zastępczej komunikacji autobusowej Kolei Mazowieckich na odcinku Pilawa – Otwock zostaną wydłużone w dni robocze do stacji Warszawa Wschodnia – dodaje Jolanta Maliszewska.

W wakacje warto często sprawdzać rozkład jazdy. – 15 lipca rozkład ponownie zmieni się ze względu na przesunięcie terminu prac modernizacyjnych dla odcinka Otwock – Józefów. W związku z tym ruch pociągów zostanie przywrócony i będzie podobny do rozkładu obowiązującego do 30 czerwca. Natomiast na odcinku Otwock – Pilawa za pociągi nadal będą kursować autobusy komunikacji zastępczej – zaznacza Maliszewska.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA znajduje się na stronie: http://www.mazowieckie.com.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.