Dokąd idą księża?

POWIAT: ZMIANY W PARAFIACH.

Biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński wręczył kapłanom dekrety kierujące do nowych parafii. Zmiany dotyczą także kapłanów z parafii powiatu otwockiego.

SYLWIA WYSOCKA

Uroczystość odbyła się w siedzibie kurii warszawsko-praskiej w poniedziałek, 17 czerwca. W tym roku dekrety na nowe placówki
i do nowych zadań duszpasterskich odebrało 58 kapłanów diecezji. Zmiany dotyczą m.in. księży z parafii z powiatu otwockiego.

Nowi wikariusze przybędą do parafii w Celestynowie, Śródborowie i na otwockich Kresach. Wikariuszem parafii Niepokalanego Serca Maryi w Otwocku-Śródborowie został ksiądz Zbigniew Wróblewski. W parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Celestynowie posługę będzie pełnił ksiądz Michał Włoch, a nowym kapłanem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku został ksiądz Adam Ołdak.

Parafię na Kresach opuszcza ks. Piotr Figauzer, który został mianowany rezydentem Ośrodka Duszpasterskiego Chrystusa Najwyższego Kapłana w Warszawie. Z kolei ksiądz Jarosław Olton, dotychczasowy wikariusz parafii Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie, będzie wikariuszem w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.