Nieprędko pokręcimy

KIEDY WYSTARTUJE WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW MIEJSKICH?

Mijają kolejne dni i tygodnie, a systemu wypożyczalni rowerów miejskich w Otwocku nadal nie ma. Zniecierpliwieni mieszkańcy pytają, czy w wakacje w ogóle wystartuje…

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Pierwszy przetarg na uruchomienie systemu „Otwocki Rower Miejski” w latach 2019-2022 i kompleksowe nim zarządzanie został unieważniony pod koniec maja. Powodem była zbyt wysoka cena. Drugi przetarg ogłoszono w sobotę, 21 czerwca. Dlaczego tak późno? Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie miasta, tyle trwają procedury, uzgadnianie formalności, sprawdzanie dokumentów przez prawników itp.

Oferty można składać do 2 lipca. Jeśli wpłynie tylko jedna i cenowo będzie mieściła się w kwocie zaplanowanej na ten cel przez miasto (680 tys. zł), sprawa jest prostsza i szybsza do realizacji. Już następnego dnia można będzie podpisać umowę z wykonawcą. Jeśli ofert będzie więcej, po wyborze najkorzystniejszej trzeba będzie poczekać pięć dni na uprawomocnienie się decyzji i dopiero potem podpisać umowę. Wyłoniona w przetargu firma będzie miała do 28 dni od daty podpisania umowy na uruchomienie wypożyczalni rowerów.

Przypomnijmy, że stacji wypożyczeń będzie osiem: przy skwerze Lennestadt, na osiedlu Morskie Oko (u zbiegu ul. Generalskiej i ul. Hallera), przy stacji PKP Śródborów (ul. Narutowicza i ul. Warszawska), przy PKP Świder przy ul. Jasnej, przy skwerze VII Pułku Ułanów, w pobliżu ronda Żołnierzy AK IV Rejonu Otwock-Fromczyn, przy ul. Turystycznej (stacja Plaża miejska), przy ul. Samorządowej i ul. Konarskiego nieopodal szpitala im. Grucy.

Uruchomienie w tym sezonie wypożyczalni rowerów miejskich nie jest, jak widać, łatwe i znacznie się opóźnia (system miał ruszyć w maju). Na pocieszenie można dodać, że umowa z wybraną w przetargu firmą zostanie podpisana na cztery lata i za rok z dwóch kółek będzie można korzystać już od 1 maja do 30 października (zgodnie z warunkami przetargu).

One thought on “Nieprędko pokręcimy

  • 2 lipca 2019 o 12:46
    Permalink

    W ubiegłym roku krytykowano, że naprawa 10 zł. Tamto owamto. Teraz nie ma i też źle. Ludzie zdecydujcie się.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.