Masz awarię? Dzwoń do OZEC-u!

MIEJSKA SPÓŁKA ZAJMIE SIĘ KONSERWACJĄ I NAPRAWAMI W OSM.

Od 1 lipca mieszkańcy bloków Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej w przypadku awarii ciepłowniczej lub problemów z ciepłą wodą muszą dzwonić bezpośrednio do Otwockiego Zakładu Energetyki Cieplnej (OZEC) pod numer tel. 22 779 25 57 lub 693 642 177.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Od 1 lipca świadczymy kompleksową usługę dla mieszkańców bloków OSM z terenu Karczewa, Otwocka i Józefowa. Dostarczamy ciepło i dbamy, żeby ciepło było w każdym lokalu bez żadnych problemów – mówi w rozmowie z „Linią” prezes OZEC-u Krzysztof Balcerzak (fot.). To efekt podpisanego 18 czerwca między miej- ską spółką a OSM porozumienia w sprawie konserwacji sieci centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Wcześniej spółdzielnia nie korzystała z takich usług. Miała swoją grupę remontową, która zajmowała się różnymi rzeczami, m.in. awariami wody czy dbaniem
o zieleń.

– Zaproponowałem, żeby te zadania przejął OZEC, i po długich negocjacjach się udało. Teraz będzie to sprawniej przebiegało. Mamy fachowców, potrzebny sprzęt i wolne moce przerobowe, które do tej pory nie były w pełni wykorzystywane. Na zmianie są trzy osoby. W razie awarii trzeba teraz dzwonić do nas – informuje prezes.

Są dwa numery interwencyjne, komórkowy (do tej pory był w OSM) i stacjonarny (patrz ramka). W sezonie działają całą dobę, poza sezonem do godz. 15. – W sezonie letnim takich awarii będzie mniej, bo nie ma centralnego ogrzewania, ale w sezonie grzewczym jesteśmy dostępni przez całą dobę – zapewnia Balcerzak. Co ważne, wprowadzone zmiany nie wiążą się dla mieszkańców spółdzielczych bloków z żadnymi podwyżkami. – Wręcz przeciwnie, myślę, że będzie taniej – uważa prezes OZEC-u.

– Bardzo się cieszę, że spółka zaczyna działać w sposób aktywny i poszerza swoją działalność. Dzięki temu będzie miała zapewnioną płynność finansową i rozwój przyszłej działalności. Przejęcie pod konserwacje tak dużego podmiotu jak OSM jest sukcesem zarówno spółki, jak i miasta – komentuje zawarte porozumienie prezydent Jarosław Margielski.

Gorące numery

  • Od 1 lipca lokatorzy bloków OSM (z terenu Otwocka, Karczewa i Michalina) awarie ciepłownicze i ciepłej wody zgłaszają pod numerami: tel. 22 779 25 57, tel. komórkowy 693 642 177.

One thought on “Masz awarię? Dzwoń do OZEC-u!

  • 24 stycznia 2021 o 03:23
    Permalink

    Linia całodobowa to fikcja. Siedzi jeden facet w kotłowni i mówi, że nic nie może zrobić bo jest sam. Ja mam od 4 godzin zimne grzejniki. Mam małe dziecko w domu, a do awarii przyjadą w poniedziałek rano. To jest jakaś tragedia

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.