Spec od kosmosu w starostwie

POWIAT: NOWY SEKRETARZ WYBRANY.

Komisja konkursowa wyłoniła nowego sekretarza Starostwa Powiatowego w Otwocku. Został nim Andrzej Solecki, mieszkaniec Legionowa, ostatnio zatrudniony jako dyrektor Biura Organizacyjnego Polskiej Agencji Kosmicznej.

SYLWIA WYSOCKA

W wyznaczonym terminie 12 czerwca w kolejnej już rekrutacji na stanowisko sekretarza powiatu otwockiego wpłynęły dwie kandydatury. Lepszy w ocenie komisji konkursowej, która sprawdziła kandydata pod kątem znajomości odpowiednich przepisów oraz prześwietliła jego dotychczasowe zawodowe doświadczenie, okazał się Andrzej Solecki z Legionowa.

– Kandydat bardzo dobrze wypadł podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ma bogate doświadczenie zawodowe m.in. w obszarze zamówień publicznych i zarządzania kadrami. Dlatego komisja rekomendowała go staroście na stanowisko sekretarza – mówi w rozmowie z „Linią” przewodniczący komisji konkursowej, wicestarosta Krzysztof Kłósek.

Andrzej Solecki ma 36 lat. Ostatnio zajmował kierownicze stanowisko w Biurze Organizacyjnym Polskiej Agencji Kosmicznej. Wcześniej był m.in. ekspertem ds. zamówień publicznych w Centrum Obsługi Administracji Rządowej, dyrektorem projektów w PKP PLK SA, przeszedł także szczeble kariery (do funkcji kierownika) w Biurze Zamówień Publicznych Szpitala Czerniakowskiego, a później Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Prowadził wykłady z zakresu zamówień publicznych w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy i w Toruniu.

Andrzej Solecki ma objąć swoje obowiązki w lipcu. Na stanowisku sekretarza powiatu zastąpi Zbigniewa Raka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.