Wszystkie drogi nasze są

ZMIANA KATEGORII NIE TAKA PROSTA.

Zarząd Powiatu Otwockiego nie jest już tak stanowczy w planach zmiany kategorii dróg powiatowych na gminne, jak wydawało się to jeszcze kilka tygodni temu. Obecnie mówi się raczej o analizie tematu…

SYLWIA WYSOCKA

Na początku czerwca na łamach „Linii” wicestarosta Krzysztof Kłósek informował, że z analizy dotyczącej dróg powiatowych wynika, iż prawie połowa z nich nie spełnia warunków określonych w ustawie o drogach publicznych. Dlatego powinny być one zaliczone do kategorii dróg gminnych. Wicestarosta zapowiadał, że zarząd powiatu zajmie się tym tematem na najbliższych posiedzeniach i poszuka sposobu, by nadać drogom właściwą kategorię, czyli przekazać gminom te, które nie powinny być uznawane za powiatowe.

Sprawa nie posuwa się jednak naprzód, ponieważ jak tłumaczył starosta Cezary Łukaszewski na sesji rady powiatu w poniedziałek, 24 czerwca, wymaga ona jeszcze namysłu i analizy. – Nie doszło do spotkania z włodarzami gmin, na którym rozmawialibyśmy o pozbawianiu kategorii dróg powiatowych w poszczególnych gminach. Natomiast trwają jeszcze rozmowy w samym zarządzie powiatu o tym, jak podejść do tego tematu, ponieważ jest to dość odważna propozycja, która wymaga przemyślenia
– mówił starosta.

– Na pewno nie podejmiemy tematu samodzielnie, tylko z udziałem włodarzy poszczególnych gmin. Musimy jednak znaleźć jakiś sposób na przekonanie ich do tego pomysłu – zaznaczył.

Można spodziewać się, że nie będzie to jednak łatwe zadanie. Burmistrz Karczewa Michał Rudzki podczas sesji rady miejskiej 25 czerwca publicznie zapowiedział, że gmina tych dróg nie przejmie. W jego ocenie są one w złym stanie technicznym.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.