Prędko zwolnij!

JÓZEFÓW: KOLEJNE MIERNIKI PRZY DROGACH.

Władze Józefowa, zadowolone ze skuteczności urządzeń do pomiarów prędkości zainstalowanych na drogach w mieście, planują zakup kolejnych mierników. Pojawią się w dwóch nowych miejscach, żeby pokazywać kierowcom, czy jadą z prawidłową prędkością.

SYLWIA WYSOCKA

fot. Weronika Poznysz

Na józefowskich drogach jest już kilka urządzeń, które informują kierowców, z jaką prędkością jadą. „Dziękują” w przypadku, gdy jest to prędkość dozwolona, i apelują „zwolnij”, jeśli jest nadmierna. Urządzenia nie służą do wystawiania mandatów, ale mają działanie prewencyjne – część kierowców, widząc komunikat, zmniejsza prędkość. W ten sposób poprawia się bezpieczeństwo na drogach.

Zadowoleni z efektów józefowscy radni na czerwcowej sesji przyjęli poprawkę do budżetu, zgodnie z którą przeznaczają 35 tys. zł na zakup dwóch radarowych wyświetlaczy prędkości. Zostaną one zamontowane przy ulicach Granicznej i 3 Maja.

– Jesteśmy w trakcie uzyskiwania odpowiednich zgód od zarządcy dróg (wyświetlacze mają pojawić się przy drogach powiatowych) oraz PGE, bo urządzenia zostaną zainstalowane na jej słupach. Po ich uzyskaniu mierniki zostaną zamontowane – informuje rzecznik Urzędu Miasta Józefowa Krystyna Olesińska.

One thought on “Prędko zwolnij!

  • 9 lipca 2019 o 12:26
    Permalink

    Super, a w Otwocku kiedy?
    najlepiej od razu z fotoradarem!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.