Bałagan po remoncie

OTWOCK: ZROBILI SAMORZĄDOWĄ, ALE ZEPSULI KOŚCIUSZKI

Remont ul. Samorządowej w Otwocku była jedną z tych inwestycji, na którą okoliczni mieszkańcy czekali od kilkunastu lat. – Przez długi czas skrzyżowanie ul. Samorządowej i ul. Kościuszki było rozgrzebane. A na koniec zostawili zniszczony odcinek ul. Kościuszki. Niby poprawili, ale zrobili to byle jak. Czy ktoś to w ogóle kontroluje? – skarżą się Czytelnicy „Linii”

AGNIESZKA JASKULSKA

Powiatowa ulica Samorządowa w Otwocku po wielu latach nareszcie doczekała się remontu. – To jedna z najważniejszych dróg wyjazdowych z Otwocka, która ma znaczenie zwłaszcza teraz, gdy w mieście jest tyle utrudnień związanych z modernizacją linii kolejowej – mówi pan Rafał, nasz Czytelnik. – Okoliczni mieszkańcy z niecierpliwością czekali na koniec remontu, który z czasem przerodził się w jakiś koszmar. Robotnicy rozgrzebali skrzyżowanie, które wielu kierowców musiało omijać, jadąc nawet po chodniku – tłumaczy pan Rafał. I dodaje, że na koniec okazało się, że podczas prac zniszczono krótki odcinek ul. Kościuszki od strony skrzyżowania z ul. Samorządową.

– Poprawili, ale byle jak. Zostały zniszczone krawężniki, ślady w jezdni po ciężkich koparkach, że już nie wspomnę o zwykłym uporządkowaniu terenu. Zgarnęli wszystko na kupę przy skrzyżowaniu i tak zostawili – irytuje się nasz Czytelnik.

I podkreśla, że jedną ulicę zrobili nawet porządnie, ale zniszczyli drugą, bo wiedzieli, że ul. Kościuszki i tak jest już dziurawa i połatana.

Zapytaliśmy w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Otwocku, dlaczego tak się stało? Urzędnicy wyjaśniają, że zniszczony odcinek ul. Kościuszki został wyremontowany. – Zły stan nawierzchni wynikał z prac związanych z budową ul. Samorządowej oraz robót kanalizacyjnych, które na tym odcinku realizowało Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – informują urzędnicy. – W kosztach naprawy tego odcinka partycypowali wykonawca robót na ul. Samorządowej – firma Towemo, a także Zarząd Dróg Powiatowych oraz OPWiK. Warunki atmosferyczne, w których przeprowadzano prace, nie były sprzyjające, dlatego wystąpiły odkształcenia na powierzchni asfaltowej na krótkim fragmencie ul. Kościuszki. Niewątpliwie cała ul. Kościuszki jest w stanie pozostawiającym wiele do życzenia – podkreślają.

Otwocki urząd ma jednak i dobrą wiadomość. – Planujemy wyremontować całą ul. Kościuszki. W sierpniu zostanie ona uwzględniona podczas składania wniosków o dofinansowanie na remont do Funduszu Dróg Samorządowych – zapewniają otwoccy urzędnicy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.