ZGM do likwidacji!

OTWOCK: BĘDZIE NOWA SPÓŁKA MIEJSKA

Po OPWiK OZEC-u przyszedł czas na ZGM. wszystko wskazuje na to, że ten zakład budżetowy, do którego funkcjonowania prezydent Jarosław Margielski miał wiele zastrzeżeń, zostanie przekształcony w spółkę.

Aleks

W środę, 10 lipca, na nadzwyczajnej sesji rady miasta będzie rozpatrywany projekt uchwały w sprawie likwidacji zakładu budżetowego pod nazwą Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej w Otwocku w celu przekształcenia go w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Po odwołaniu przez prezydenta Margielskiego ze stanowiska dyrektora ZGM Edyty Lechniak, p.o. dyrektora została Katarzyna Wiewióra – pracownik zamówień publicznych w ZGM. Teraz powierzono jej pełnienie tych obowiązków do końca lipca. Po przekształceniu ZGM-u w spółkę na jej czele stanie prezes.

Od kilku miesięcy głośno mówi się, że pretendentem do tego fotela jest Bartłomiej Kozłowski, wiceprzewodniczący rady miasta. On sam mówił w zakulisowych rozmowach, że niebawem zamierza zrzec się mandatu radnego.

Czy to właśnie jego powoła na prezesa nowej miejskiej spółki rada
nadzorcza, okaże się wkrótce.

2 komentarze do “ZGM do likwidacji!

 • 9 lipca 2019 o 11:31
  Permalink

  Czy to aby możliwe, żeby takie stanowisko objęła osoba związana zawodowo z nieruchomościami także gminnymi? Nie wiem, czy byłoby to wizerunkowo dobre dla samego prezydenta a i dla samego pana Bartka. Na dodatek była radna i kandydatka na radną z SIM w ostatnich wyborach jest od niedawna szefową wydziału gospodarki gruntami. To naprawdę byłby strzał w kolano dla paru prominentnych osób w gminie.

  Odpowiedz
  • 10 lipca 2019 o 09:27
   Permalink

   ZGM jako spółka będzie miała sens tylko wtedy, kiedy przejmnie opróćz zasobów komunalnych, również Wspólnoty mieszkaniowe w Administrowanie.
   Bez tego będzie za chwilę tylko spółką w nazwie – ze względu na liczne pożary zasobów drewnianych….
   Poza tym spółka będzie musiała kierować się zyskiem a to pewnością będzie związane z podniesieniem czynszów lub też ze wzrosstem dotaacji z budżetu miasta – czyli zapłacimy wszyscy za fakt rentowności spółki

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.