Coś tam budują

OTWOCK: GDZIE ROBIĄ ULICE?

Wakacje to zwykle szczyt sezonu inwestycyjnego. A w Otwocku jakoś tego nie widać. Sprawdziliśmy, jakie ulice i chodniki będą budowane lub remontowane w Otwocku. Nie wygląda to zbyt optymistycznie…

 

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Gotowy jest ostatni odcinek zrobionej z kostki ul. Łąkowej. Inwestycja budowana była etapami przez ostatnie cztery lata i doczekała się szczęśliwego finału. Nowa nawierzchnia jest też na ul. Piwnej na odcinku od ul. Różanej do ul.Majowej.

Trwa budowa ul. Malborskiej z kostki betonowej wraz z odwodnieniem. Po czerwcowej sesji rady miasta udało się zwiększyć kwotę na to zadanie (o 8 tys. 500. zł) dzięki temu będzie możliwy wykup fragmentu nieruchomości pod drogę, żeby inwestycja na ul.Malborskiej była zrealizowana na całej
długości – od ul. Okrzei do ul. Tysiąclecia. Miasto zawarło w tej sprawie porozumienie z prywatnym właścicielem gruntu.

Wszystko wskazuje też na to, że w najbliższych dniach uda się wyłonić wykonawcę i podpisać z nim umowę na remont chodników i utwardzenia pobocza przy ul.Wawerskiej od ronda Sybiraków do nr 8. Wpłynęły dwie oferty i obie mieszczą się w kwocie zabezpieczonej na ten cel w budżecie miasta (345 tys. zł).

Na razie nie ma szczęścia ul. Rybna. Do przetargu na jej budowę na odcinku od ul. Okrzei do ul. Tysiąclecia wpłynęło aż pięć ofert, ale wszystkie przekraczają kwotę, jaką na tę inwestycję chce przeznaczyć miasto (357 tys. zł). Najniższa oferta jest na ok. 775 tys. zł.

3 komentarze do “Coś tam budują

 • 10 lipca 2019 o 10:55
  Permalink

  A kiedy będzie wymieniona nawierzchnia chodników na ul. Poniatowskiego od świateł do skrzyżowania z ul. Narutowicza i ul. Narutowicza od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego przy szkole nr 2 do przejazdu kolejowego? Przecież tam nawet w płaskim obuwiu można sobie nogi połamać. Nie mówiąc już o chodniku na ul. Narutowicza w drugą stronę w kierunku cmentarza. Na tym odcinku jest wyznaczony niebieski pieszy szlak turystyczny, a ludzie idą poboczem ruchliwej szosy. A chodni na ul. Pułaskiego od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego do ul. Andriollego za komendą policji? Przy parku już jest ładnie zrobiony, a po drugiej stronie jezdni przejść się nie da.

  Odpowiedz
 • 10 lipca 2019 o 14:00
  Permalink

  A czy jest w ogóle w planie budowa chodnika na ul. Jana Pawła II od ulicy Dłuskiego w stronę nowego mostu na świdrze? Tam praktycznie nie ma chodnika…jest wydreptana ścieżka lub powywracane płyty chodnikowe. Nogi można połamać a o przejeździe rowerem można zapomnieć. Jest to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych prawej strony Otwocka i droga wyjazdowa w stronę Józefowa i Warszawy. W tym miejscu powinien być nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

  Odpowiedz
 • 17 lipca 2019 o 09:45
  Permalink

  A kiedy wreszcie zacznie się sprzątanie Otwocka,wszędzie jest syf,brud,piach na chodnikach (o ile niektóre szlaki można nazwać chodnikami),od 40 lat niewiele się tu zmieniło,szczególnie jeżeli chodzi o porządek i czystość,ogólna rozpierducha,widać,że nie ma planu na ładny i uporządkowany Otwock.Jak bardzo zmienił się Józefów,Sara miłosna i inne pobliskie miejscowości,tylko nie Otwock.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.