Fitness wśród fal

OTWOCK: W NIEDZIELĘ ROBIMY BIG JUMP

Pogoda zachęca do zanurzenia się w rzece, tym bardziej gdy w ten sposób demonstrujemy nasze oddanie przyrodzie. W niedzielne popołudnie, 14 lipca na plaży miejskiej nad Świdrem znów zrobimy Big Jump! Bądźmy tam razem

PRZEMEK SKOCZEK

Big Jump to nasz wielki wspólny głos, jakże ważny przy coraz bardziej niszczycielskiej wobec przyrody działalności człowieka. W całej Europie, w tym samym dniu (druga niedziela lipca) i o tej samej godzinie (15), dziesiątki tysięcy ludzi wchodzi do rzek i jezior, aby zamanifestować swoje
zaangażowanie w ich ochronę. W Polsce za organizację wydarzenia odpowiada Klub Gaja, a także Koalicja Ratujmy Rzeki, WWF Polska i kolektyw Siostry Rzeki.

W Otwocku już od siedmiu lat inicjatywę Big Jump zaszczepia stowarzyszenie Chodź nad Świder. W tym roku akcja jest też głosem sprzeciwu wobec betonowania i kanalizowania Wisły, Odry i innych polskich rzek, które jako jedne z ostatnich w Europie pozostają w dużej mierze naturalne, nieuregulowane, co ma ogromne znaczenie nie tylko przyrodnicze.

PROGRAM WYDARZENIA

  • Godz. 13 – rodzinny spacer przyrodniczy „przyroda rezerwatu Świder”. Początek przy strażnicy państwowej Straży pożarnej w Otwocku, ul. Mieszka I 13/15. Poprowadzi go Sylwia Sulińska.
  • Godz. 14.30-15 – Fitness River, czyli ogólnoruchowa rozgrzewka przed „skokiem”, którą poprowadzi instruktorka i trenerka personalna Paulina Kalinowska.
  • Godz. 15 – Big Jump, czyli wspólny Wielki Skok w nurt Świdra.
  • Godz. 15-17 – zrób sobie pamiątkę, czyli stoisko z przypinkami BJ 2019 oraz gry i zabawy plażowe.
  • Godz. 15.10-16.30 – warsztaty upcyklingowe „zakupy zero waste”, podczas których  zobaczymy, jak twórczo wykorzystać różnego rodzaju odpady.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.