Otworzą tunel na Majowej

OTWOCK: ZAMYKAJĄ ŻEROMSKIEGO I WIADUKT NA ORLEJ

Mieszkańcy od wielu miesięcy skarżą się na utrudnienia związane z modernizacją linii kolejowej na wysokości Otwocka.Mamy jednak dobrą wiadomość. Tunel drogowy na ul.Majowej zostanie otwarty dla kierowców jeszcze w lipcu! Kilka dni wcześniej zostanie jednak zamknięty przejazd kolejowo-drogowy na ul. Żeromskiego i ul. Filipowicza, a także ul. Orla w Otwocku

AGNIESZKA JASKULSKA

Teren wokół przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Żeromskiego  i ul. Filipowicza zmienia się nie do poznania. Nie ma już torów po obydwu stronach przejazdu ani szlabanów, na razie została tylko jezdnia dla ruchu samochodowego. Za kilka dni i to zupełnie się zmieni, bo rozpoczyna się tam budowa bezkolizyjnego skrzyżowania. Pod wiaduktem kolejowym zostanie wybudowany tunel drogowy dla samochodów, obok niego powstanie drugi dla pieszych i rowerzystów. Wykonawca zbuduje tam także pochylnie dla osób niepełnosprawnych. Wind jednak nie będzie (to rozwiązanie było kością niezgody pomiędzy władzami miasta a inwestorem i wykonawcą modernizacji linii kolejowej, ale ostatecznie odrzucono pomysł inwestora, który chciał zbudować windy, na rzecz budowy pochylni – „Linia” pisała na początku maja).

Obecnie trwają intensywne przygotowania do budowy bezkolizyjnego skrzyżowania. Wykonawca od kilku tygodni poszerzał ul. Żeromskiego
na wysokości ul. Szlacheckiej, którą zostanie poprowadzony objazd do tymczasowego przejazdu na wysokości ul. Cybulskiego. W nocy ze środy na czwartek (10/11 lipca) zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu.

– Całkowicie wyłączony z ruchu będzie przejazd przez tory pomiędzy ul. Żeromskiego i ul. Filipowicza na odcinku od skrzyżowania ul. Filipowicza z ul. Poniatowskiego do skrzyżowania z ul. Żeromskiego i ul. Szlachecką, którą zostanie poprowadzony objazd – informuje firma Budimex, wykonawca modernizacji linii kolejowej nr 7 na wysokości Otwocka.

Wytyczono objazd ulicami: Żeromskiego, Szlachecką, Cybulskiego, Pułaskiego, Poniatowskiego i Filipowicza. I drugi ulicami: Żeromskiego, Reymonta, Tatrzańską, Narutowicza, Poniatowskiego, Filipowicza.

Tymczasowy przejazd przez tory pomiędzy ul. Cybulskiego a ul. Pułaskiego jest już gotowy. Będą mogły przejechać tędy samochody osobowe. Natomiast ciężarówki i auta dostawcze muszą skorzystać z przejazdu w Śródborowie. Dzięki temu kierowcy przez czas budowy tunelu na Żeromskiego będą mieli po tej stronie miasta do dyspozycji nadal dwa przejazdy.

Mamy też dobrą wiadomość dotyczącą tunelu drogowego na ul. Majowej w Otwocku. Na jego otwarcie mieszkańcy czekają z niecierpliwością już od ponad pół roku. Obecnie trwają ostatnie ustalenia w tej kwestii. Jak dowiedziała się „Linia”, tunel będzie przejezdny już za kilkanaście dni. Jego otwarcie zaplanowano na następny weekend, w nocy z piątku na sobotę (19/20 lipca). Kierowcy będą mieli do dyspozycji całe bezkolizyjne skrzyżowanie, a nie jak obecnie – tylko rondo od strony ul. Grunwaldzkiej.

Wykonawca robót liczy na to, że miejski ruch skieruje się właśnie na ul.Majową i ewentualnie na tymczasowy przejazd od strony ul. Cybulskiego lub w Śródborowie, bo w tym samym czasie zostanie zamknięta ul. Orla w centrum Otwocka. Rozpocznie się tam modernizacja drugiego wiaduktu kolejowego od strony ul. Warszawskiej. Stary wiadukt zostanie rozebrany i w jego miejsce pojawi się nowy. Ostatnim etapem będzie obniżenie
drogi pod nowo powstałymi wiaduktami kolejowymi, dzięki czemu przejadą tamtędy również samochody dostawcze – „Linia” pisała o tym wielokrotnie. Roboty zakończą się po kilku tygodniach. Ten etap modernizacji linii kolejowej na wysokości ul.Orlej zostanie zakończony.

4 komentarze do “Otworzą tunel na Majowej

 • 11 lipca 2019 o 14:29
  Permalink

  Obserwując już ponad 2 letnie wyjątkowo żenujące popisy wykonawcy robót kolejowych w Otwocku, nie należy liczyć w przyszłości na jakiekolwiek i kiedykolwiek otwarcie przejazdu na ul.Żeromskiego . Podobnie jest z remontem drugiego przęsła wiaduktu na ul.Orlej .Wszystko wskazuje bowiem na to , że zostanie ta budowa rozgrzebana , tak jak i inne – i tak pozostawiona w nieskończoność .

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2019 o 19:28
  Permalink

  A wiadomo na jak długo to będzie zamknięte i do jakiego czasu będą tak często kursować autobus Zs7 na Warszawę??

  Odpowiedz
 • 22 lipca 2019 o 16:14
  Permalink

  „Pańskie oko konia tuczy”, że tak powiem, dlatego że przejazd przez Żeromskiego jest tak blisko urzędu, że może akurat tu będzie inaczej. Oby!

  Odpowiedz
 • 31 lipca 2019 o 09:05
  Permalink

  Czy przypadkiem już nie zalało tunelu w ul. Majowej po ostatnich deszczach? Trudno odebrać tytuł „Wenecja Mazowsza” Otwockowi. Teraz pomyślcie co będzie po pogłębieniu przejazdów pod wiaduktami przy ul. Orlej 🙂 Tak trzymaj OTWOCK!!!

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.