Bazarek na rok, „Rampa” i pawilony na trzy lata

OTWOCK: UMOWY NA HANDEL W CENTRUM BĘDĄ PRZEDŁUŻONE

Otwoccy radni dali prezydentowi zielone światło do przedłużenia z kupcami dzierżawy pod pawilony handlowe przy ulicach: Andriollego, Pod Zegarem, Orlej oraz przy ul. Świderskiej, gdzie jest bazarek „Rampa”

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Prezydent Jarosław Margielski przedstawił radnym na sesji 10 lipca trzy projekty uchwał dotyczące przedłużenia umów dzierżawy gruntów pod istniejące pawilony handlowe. Dotychczasowe umowy wygasły 31 maja.

– Jeśli chodzi o bazarek „Rampa”, to w tym miejscu tak naprawdę trudno zaplanować cokolwiek innego. Chciałbym, żeby ten teren zmienił się wizualnie, ale zachował swoją funkcję, bo bazarek jest miejscem pracy dla wielu mieszkańców – podkreśla prezydent.

Gdy kwestie dzierżawy zostaną uregulowane, radni mają udać się na miejsce, żeby przedyskutować propozycje rozwiązań dotyczących m.in. zmiany elewacji czy ogrodzenia „Rampy”. Umowy dzierżawy gruntu pod pawilony na bazarku mają zostać przedłużone na trzy lata, tak samo jak pobliskich obiektów handlowych wzdłuż ul. Andriollego. Takie rekomendacje dostał prezydent od radnych z komisji gospodarki miejskiej.

– Obecnie nie ma innych planów wobec tej nieruchomości. Po przekształceniu ZGM-u w spółkę rozważymy, przekazanie nieruchomości jako jej majątku. Wtedy w tym miejscu będzie można wybudować wyższy obiekt. Ale to jest do zrobienia w czasie najbliższych kilku lat. W tym i w przyszłym roku nie będzie to priorytetem – zapowiedział Margielski.

Najkrócej, bo tylko na rok, mają zostać przedłużone umowy dzierżawy z kupcami, którzy prowadzą działalność w pawilonach handlowych (białe budki) przy ulicach Pod Zegarem, Orlej i Andriollego. – Przedstawimy propozycję rozwiązań, jak można dokonać przekształceń, dlatego dzierżawa jest tylko na rok. Ta sprawa jest traktowana jako pilna do załatwienia – zapowiedział na sesji prezydent.

– Za rok będziemy musieli wrócić do tematu i wtedy poznamy efekty działań prezydenta zmierzające do nadania temu terenowi nowego przeznaczenia. Jeżeli nie będzie zadowalającego efektu, to zawsze będzie można przedłużyć umowy – podkreśla radny Jakub Kosiński. W przypadku wszystkich umów miasto w każdej chwili bez podania przyczyny w może je rozwiązać, zachowując trzymiesięczny okres wypowiedzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.