Toalety w stylu świdermajer

JÓZEFÓW: JEDEN PROJEKT DO CZĘSTEGO WYKORZYSTANIA

Dbałość o dobre samopoczucie mieszkańców przejawia się także w rzeczach małych. Władze Józefowa zlecą zaprojektowanie miejskich toalet publicznych. mieszkańcy będą mogli z nich skorzystać w przyszłym roku

SYLWIA WYSOCKA

W tegorocznym budżecie miasto zarezerwowało pieniądze na projekt miejskiej toalety wolno stojącej i zagospodarowanie terenu wokół.

– Chcemy teraz zlecić wykonanie projektu publicznej toalety, który będzie można wykorzysta w przyszłym roku – mówi rzecznik Urzędu Miasta w Józefowie Krystyna Olesińska. – Takie toalety mogłyby stanąć przy placach zabaw czy innych miejscach często i masowo odwiedzanych przez mieszkańców, gdzie obecnie znajdują się jedynie tzw. toi toie – dodaje.

Burmistrz Marek Banaszek wspominał na czerwcowej sesji także o tym, że toaleta powinna znaleźć się na dworcu PKP. Miasto ma zlecić wykonanie projektu przeznaczonego do wielokrotnego zastosowania w różnych lokalizacjach. Będzie on zawierał m.in. koncepcję architektoniczną, specyfikację techniczną i kosztorys robót. Projekt powinien być gotowy do
końca września. Od razu ma zostać dostosowany do konkretnej lokalizacji
– w okolicy miasteczka ruchu drogowego przy ul. Małej.

Wśród wymagań, które miasto stawia projektantowi, jest konieczność dostosowania toalety do otoczenia, czyli zadrzewionej działki z dominacją sosen. Toaleta ma więc uwzględniać tradycyjne materiały i formy oraz styl świdermajer. Musi być także odporna na działania wandali.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.