Rowery od połowy wakacji

NEXTBIKE URUCHOMI DWA KÓŁKA?

Po prawie trzech miesiącach oczekiwań w końcu wiadomo, kto uruchomi system Otwockiego Roweru Miejskiego i będzie zarządzał nim przez najbliższe cztery lata. Wybór padł na firmę Nextbike.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

O prowadzenie wypożyczalni dwóch kółek w Otwocku ubiegały się dwie firmy: Konsorcjum Orange Polska i Nextbike Polska. Ta druga przeprowadziła pilotażowy program miejskich rowerów w ubiegłym roku. Pierwszy przetarg został unieważniony, a w drugim jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Nextbike (kwota 1 mln 14 tys. zł), mimo że cenowo to druga propozycja była niższa (922 tys. zł). Jednak w tym przypadku, zgodnie z warunkami przetargu, cena stanowiła tylko 60 proc. kryterium wybieralności. Punktowane były też: serwis naprawczy, projekt pilotażowy CARGO i innowacyjność. Jeśli chodzi o ostatnie kryterium, Nextbike okazał się zdecydowanie lepszy.

Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty podano w środę, 17 lipca. Od tego czasu drugi oferent ma pięć dni na złożenie odwołania. Jeśli tak się nie stanie, to decyzja się uprawomocni. Wtedy będzie można podpisać umowę na cztery lata. Firma Nextbike będzie miała do 28 dni od daty podpisania umowy na uruchomienie w Otwocku wypożyczalni rowerów. Wszystko wskazuje więc na to, że rowery miejskie wystartują w tym sezonie w sierpniu (podobnie jak przed rokiem, ale wtedy był to program pilotażowy) i będzie można z nich korzystać do 30 października.

W przypadku złożenia odwołania przez Orange wszystko znów się opóźni. Czy tak się stanie, okaże się już w tym tygodniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.