Złapano czterech pijanych kierowców!

WZMOŻONE POLICYJNE KONTROLE NA DROGACH

Wczoraj rano (poniedziałek, 22 lipca) w czasie trzech godzin policjanci z powiatu otwockiego przebadali alkomatem 660 kierowców. Czterech z nich straciło prawo jazdy za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu

KPP OTWOCK

Wczesnym rankiem od godziny 5.30 do 8.30, policjanci z Otwocka i komisariatów w Karczewie i Józefowie uczestniczyli w działaniach polegających na wzmożonych kontrolach trzeźwości w ramach powiatowej akcji „Trzeźwy Poranek”. Celem akcji było skuteczne zwalczanie zagrożeń w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie z ruchu pijanych kierowców. Bilans akcji to 660 kontroli trzeźwości, a do tego czterech nietrzeźwych kierowców, którzy mieli od ponad 0,5 promila do 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

Działania drogówki oraz pionu prewencji, w tym również dzielnicowych, prowadzono na czterech posterunkach:

  • w Wiązownie, w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 721,
  • w Józefowie, na ulicy Sikorskiego, bezpośrednio za mostem na rzece Świder,
  • w Józefowie na ulicy Piłsudskiego,
  • w Józefowie na ulicy Nadwiślańskiej (DW nr 801) przy skrzyżowaniu z Aleją Drogowców.

Czterech pijanych kierowców złapano na posterunkach znajdujących się w rejonie Józefowa. Wszystkim zatrzymano prawa jazdy. Dwóch z nich to obywatele Ukrainy.

Kierowcom grozi odpowiedzialność karana za jazdę w stanie nietrzeźwości (grzywna, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat). Kierowcy muszą liczyć się również z tym, że prawdopodobnie stracą posiadane uprawnienia i do tego mogą zapłacić świadczenia pieniężne na rzecz funduszu postpenitencjarnego.

To nie koniec tego typu akcji. Policjanci z otwockiej komendy zapowiadają, że podczas wakacji będą ponawiać tego rodzaju działania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.