Zły klimat dla kina?

OTWOCK: SEANSE PLENEROWE DOPIERO W 2020 ROKU.

W tym roku w Otwocku nie doczekamy się plenerowego Kina z Klimatem. Miasto uznało, że seanse wrócą za rok w nowym parku miejskim.

PRZEMEK SKOCZEK

Dobrze jest oglądać latem filmy pod gwiazdami. Pokazy plenerowe są bardzo popularne, w tym roku organizują je m.in. w: Karczewie, Falenicy i na wawerskiej Plaży Romantycznej. Przez ostatnie kilka lat także otwocczanie cieszyli się seansami w ramach wakacyjnego cyklu Kino z Klimatem. Odbywały się zawsze w parku w muszli koncertowej, a w 2018 roku ze względu na przygotowania do rewitalizacji przeniesiono je na plażę nad Świdrem. Ten pomysł nie do końca wypalił (daleko od centrum i okolica nie zawsze bezpieczna), ale w mieście mamy przecież jeszcze kilka miejsc z potencjałem dla takich wydarzeń. Choćby skwer przy teatrze, wypróbowany już podczas pokazu slajdów w ramach Festiwalu Świdermajer.

Tymczasem otwocki magistrat postanowił w tym roku odpuścić. – Nie chcemy prowizorki. Ostatnimi laty wszystko organizowane było trochę na ostatnią chwilę, bez planu. Przygotujemy się dobrze do kolejnego sezonu i zorganizujemy naprawdę profesjonalne letnie kino plenerowe w pięknym, zrewitalizowanym parku – wyjaśnia Michał Retman z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta w Otwocku.

Z jednej strony chwalimy pomysł gruntownego planowania seansów, z drugiej nie kryjemy zdziwienia. Nie tak dawno bowiem na stronie otwockiego urzędu pojawiło się zapytanie ofertowe dotyczące prowadzenia kina plenerowego. Zawierało wszelkie wymagania, również techniczne, a nawet daty planowanych seansów (13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia). Czyżby nie było chętnych? Może problemem był fakt, że zapytanie opublikowano 2 lipca, a oferty można było składać do… 3 lipca.

– Owszem, był pomysł na kino w tym roku, dlatego pojawiło się zapytanie, ale nie wpłynęła żadna oferta i ostatecznie prezydent podjął decyzję, by go nie organizować. Co do tych terminów, to musiała zajść jakaś pomyłka – komentuje Sławomir Bardski z wydziału kultury.

Od autora

  • Można odnieść wrażenie, że decyzja o rezygnacji w tym roku z Kina z Klimatem została podjęta już wcześniej, a zapytanie ofertowe to jedynie taki pozorny ruch. Tylko po co wykonany? Żeby nikt nie zarzucił miastu, że nic w tym temacie nie robi? Czy rzeczywiście zaszła pomyłka? Trochę mętne to tłumaczenie. Cóż, tak czy inaczej, w tym roku w Otwocku nie będzie kina pod chmurką. Może lepiej pójdzie z wypożyczaniem rowerów? Co prawda lipiec powoli się kończy, ale sezon na jednoślady trwa do jesieni. Przemek Skoczek

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.