Zły klimat dla kina?

OTWOCK: SEANSE PLENEROWE DOPIERO W 2020 ROKU.

W tym roku w Otwocku nie doczekamy się plenerowego Kina z Klimatem. Miasto uznało, że seanse wrócą za rok w nowym parku miejskim.

PRZEMEK SKOCZEK

Dobrze jest oglądać latem filmy pod gwiazdami. Pokazy plenerowe są bardzo popularne, w tym roku organizują je m.in. w: Karczewie, Falenicy i na wawerskiej Plaży Romantycznej. Przez ostatnie kilka lat także otwocczanie cieszyli się seansami w ramach wakacyjnego cyklu Kino z Klimatem. Odbywały się zawsze w parku w muszli koncertowej, a w 2018 roku ze względu na przygotowania do rewitalizacji przeniesiono je na plażę nad Świdrem. Ten pomysł nie do końca wypalił (daleko od centrum i okolica nie zawsze bezpieczna), ale w mieście mamy przecież jeszcze kilka miejsc z potencjałem dla takich wydarzeń. Choćby skwer przy teatrze, wypróbowany już podczas pokazu slajdów w ramach Festiwalu Świdermajer.

Tymczasem otwocki magistrat postanowił w tym roku odpuścić. – Nie chcemy prowizorki. Ostatnimi laty wszystko organizowane było trochę na ostatnią chwilę, bez planu. Przygotujemy się dobrze do kolejnego sezonu i zorganizujemy naprawdę profesjonalne letnie kino plenerowe w pięknym, zrewitalizowanym parku – wyjaśnia Michał Retman z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta w Otwocku.

Z jednej strony chwalimy pomysł gruntownego planowania seansów, z drugiej nie kryjemy zdziwienia. Nie tak dawno bowiem na stronie otwockiego urzędu pojawiło się zapytanie ofertowe dotyczące prowadzenia kina plenerowego. Zawierało wszelkie wymagania, również techniczne, a nawet daty planowanych seansów (13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia). Czyżby nie było chętnych? Może problemem był fakt, że zapytanie opublikowano 2 lipca, a oferty można było składać do… 3 lipca.

– Owszem, był pomysł na kino w tym roku, dlatego pojawiło się zapytanie, ale nie wpłynęła żadna oferta i ostatecznie prezydent podjął decyzję, by go nie organizować. Co do tych terminów, to musiała zajść jakaś pomyłka – komentuje Sławomir Bardski z wydziału kultury.

Od autora

  • Można odnieść wrażenie, że decyzja o rezygnacji w tym roku z Kina z Klimatem została podjęta już wcześniej, a zapytanie ofertowe to jedynie taki pozorny ruch. Tylko po co wykonany? Żeby nikt nie zarzucił miastu, że nic w tym temacie nie robi? Czy rzeczywiście zaszła pomyłka? Trochę mętne to tłumaczenie. Cóż, tak czy inaczej, w tym roku w Otwocku nie będzie kina pod chmurką. Może lepiej pójdzie z wypożyczaniem rowerów? Co prawda lipiec powoli się kończy, ale sezon na jednoślady trwa do jesieni. Przemek Skoczek

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.