Są pieniądze na zieleń i drona

OTWOCK: ŁATWIEJSZA WALKA O CZYSTE POWIETRZE.

Otwock otrzymał pieniądze z budżetu województwa mazowieckiego na zakup drona oraz posadzenie drzew i krzewów w pasach drogowych. Łącznie jest to 190 tys. zł z pilotażowego programu, którego celem jest poprawa jakości powietrza na Mazowszu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W pierwszej edycji programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza gminy złożyły 119 wniosków. Pieniądze otrzymało 110 projektów proekologicznych. W sumie na ich realizację z budżetu Mazowsza przeznaczono 4 mln 800 tys. zł. Z powiatu otwockiego pomoc finansowa trafi do trzech gmin: Otwocka, Celestynowa (154 tys. zł na zakup oczyszczaczy powietrza do placówek oświatowych i 25 tys. 996 zł na wdrożenie systemu monitorowania jakości powietrza służącego do informowania i edukowania mieszkańców) i Józefowa (czytaj na str. 13).

Otwock otrzymał 40 tys. zł na zakup nowoczesnego drona, który będzie służył do pomiaru jakości powietrza, a przede wszystkim emisji spalin z kominów z domowych palenisk na terenie miasta. – Jest to bardzo istotne zwłaszcza w okresie, gdy dostajemy liczne sygnały dotyczące wykorzystywania nieprawidłowego paliwa, którym opalane są domowe piece, a miasto walczy ze smogiem – powiedział 15 lipca po podpisaniu umowy o dofinansowanie w urzędzie marszałkowskim prezydent Jarosław Margielski.

150 tys. zł to pieniądze na posadzenie drzew i krzewów wzdłuż dróg na terenie Otwocka. Chodzi głównie o zieleń, która pochłania szkodliwe związki, ale też upiększa okolicę. – Te pieniądze ułatwią naszemu miastu walkę o czyste powietrze – dodał prezydent. Oba zadania zostaną zrealizowane jesienią br.

One thought on “Są pieniądze na zieleń i drona

  • 25 lipca 2019 o 15:02
    Permalink

    Może w końcu znajdą się pieniądze na dokończenie działań związanych z zielenią na ulicach Hożej i Andriollego, od kilku lat jest to rozgrzebane, reprezentacyjna część miasta, tysiące ludzi kręci się tam codziennie, a wygląda to koszmarnie. Starczyło kasy kiedyś na Karczewską, a reszta została, jak była…
    W dodatku nikt nie pilnuje czystości, śmieci leża tygodniami, a przy przedszkolu Grymuś to chyba w ogóle nikt nie sprząta…

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.