Stolica judo nad Świdrem

JÓZEFÓW: MISTRZOSTWA EUROPY W 2020 ROKU.

Mistrzostwa Europy Judo Kata odbędą się w 2020 roku w Józefowie! Ta prestiżowa impreza przyciągnie najlepszych zawodników z całego kontynentu.

FILIP

Mamy powody do dumy. O organizację tego znaczącego wydarzenia sportowego starały się jeszcze Grecja i Chorwacja. Działania Polskiego Związku Judo oraz trenerów Uczniowskiego Klubu Judo Yuko Józefów Piotra i Tomasza Głuszyków przyniosły jednak pożądany efekt. – Jesteśmy ogromnie szczęśliwi. Polski Związek Judo postawił w ostatnich latach na rozwój form kata, które są w tej dyscyplinie takim abecadłem, absolutną podstawą, i to właśnie procentuje – mówi Piotr Głuszyk.

Na wybór Józefowa wpłynął na pewno fakt, że lokalny klub judo należy do najprężniejszych w Polsce, ma doświadczenie w organizacji turniejów oraz długie pasmo sukcesów na koncie młodych zawodników. Kilkoro z nich jest nawet w juniorskiej kadrze narodowej.

– Nasz prezes Jacek Zawadka jest właśnie w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, gdzie odbywają się tegoroczne mistrzostwa. Odbierze tam z rąk szefa Europejskiej Unii Judo wszystkie oficjalne insygnia organizatorskie – dodaje Głuszyk.

Mistrzostwa w Józefowie odbędą się pod koniec maja lub na początku czerwca w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji i potrwają cztery dni. Przyjedzie około 240 zawodników.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.