Będzie nowe rondo

SZYKUJE SIĘ ZMIANA NA SKRZYŻOWANIU ULIC PUŁASKIEGO I PONIATOWSKIEGO.

Od czasu zamknięcia przejazdu przez tory na ul. Filipowicza ruch pojazdów został skierowany na ul. Poniatowskiego i ul. Pułaskiego, którymi poprowadzono objazd. Skrzyżowanie tych dwóch ulic stał się jeszcze bardziej uciążliwy i niebezpieczny dla kierowców. Pomóc ma im nowe rondo.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W ubiegłym tygodniu prezydent Otwocka Jarosław Margielski i wicestarosta Krzysztof Kłósek spotkali się z powiatowym inżynierem ruchu,
aby omówić m.in., kwestię jak można usprawnić ruch na ul. Poniatowskiego i poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z ul. Pułaskiego. Plan jest taki,
żeby przy współpracy miasta i powiatu przebudować to skrzyżowanie, aby
powstało tam rondo.

– Rozmawialiśmy o tym, aby miasto wzięło na siebie część zadania
i przesunęło krawężniki na skrzyżowaniu, a Zarząd Dróg Powiatowych uzupełnił podbudowę i wykonał nakładkę asfaltową. W ten sposób podzielimy się pracami – poinformował w rozmowie z „Linią” wicestarosta Kłósek.

Rondo miałoby powstać na tym skrzyżowaniu na stałe. – Wymaga to czasu, ale plan jest taki, żeby wspólnymi siłami miasta i powiatu usprawnić ruch w tym miejscu, zwłaszcza teraz, gdy został przekierowany w związku z zamknięciem przejazdu przez tory na ul. Filipowicza i ul. Żeromskiego – dodaje Kłósek.

Nowe rondo ma powstać jak najszybciej, jeszcze przed końcem wakacji.

One thought on “Będzie nowe rondo

  • 1 sierpnia 2019 o 07:40
    Permalink

    Zjazd z przejazdu po stronie Kościoła jest tragiczny-od początku są straszne dziury -jadąc na motorze można się wywrócić-stwarza to niebezpieczeństwo-a rondo owszem się przyda .

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.