Jazda w stylu country

KOLARSTWO MTB: OTWOCCZANIN PODWÓJNYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI!

Po raz drugi z rzędu w Mrągowie odbyły się Mistrzostwa Polski MTB XCO. Jednym z głównych bohaterów zawodów został jeżdżący w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego Mateusz Szyszko, który dwukrotnie stawał na podium. Otwocczanin wywalczył złoto i brąz.

MARCIN SULIGA

Najważniejsza krajowa impreza sezonu została rozegrana w sercu Mazur po raz drugi z rzędu. Tym razem kolarze rywalizowali na zupełnie nowej trasie wyznaczonej na terenie westernowego parku rozrywki Mrongoville.
– Trasa była naprawdę świetnie przygotowana. Widać było, że organizatorzy, podobnie jak przed rokiem, włożyli dużo trudu w jej wytyczenie i być może to właśnie dlatego Mrągowo drugi rok z rzędu było gospodarzem mistrzostw Polski – mówi młody kolarz Warszawskiego Klubu Kolarskiego Mateusz Szyszko.

W ubiegłym sezonie utalentowany 15-latek z Otwocka nie zdołał przebić się do strefy medalowej. W jeździe indywidualnej zajął piątą lokatę. Jednak w tym roku stawał na podium dwukrotnie.

– Mocno nastawiałem się na ten start i praktycznie właśnie jemu podporządkowałem całe moje tegoroczne przygotowania i występy. Chciałem wypaść jak najlepiej, ale takiego efektu się nie spodziewałem. Dwa medale to dla mnie duże zaskoczenie, choć przed zawodami czułem się bardzo mocny i pewny swoich możliwości – przyznaje Szyszko.

Pierwszy medal młody kolarz z Otwocka wywalczył w rywalizacji sztafet wspólnie ze swoją klubową koleżanką z WKK Malwiną Krzyczkowską. Para wyprzedziła o blisko minutę inny duet z Mazowsza – Macieja Petryszyna i Katarzynę Praszczałek (Huragan Wołomin).

– Nie robiliśmy razem zbyt wielu treningów, raczej każde z nas przygotowywało się do tego występu indywidualnie. Wiedzieliśmy jednak, że aby marzyć o medalu musimy pojechać na 110 procent swoich możliwości, i to zrobiliśmy. Przez cały czas praktycznie kontrolowaliśmy naszych rywali i wiedzieliśmy, że osiągniemy dobry wynik – mówi
z uśmiechem startujący wśród juniorów młodszych Szyszko.

Po drugi medal 15-latek sięgnął już sam. Indywidualną rywalizację – która odbyła się dzień po wyścigu sztafet – zakończył na trzecim miejscu. Lepsi od niego byli jedynie Krzysztof Klimek (Victoria Rybnik) i Filip Brzóska (Nexelo Wałbrzych).

– Po zdobyciu pierwszego medalu jechało się zdecydowanie łatwiej. Wiedziałem, że mój cel, czyli zajęcie miejsca na podium, udało się zrealizować, więc presja była zdecydowanie mniejsza. Poza tym tamten wyścig zbudował również moją pewność siebie. Widziałem, jak prezentują się na tle rywali i że kolejny medal również jest w moim zasięgu.

Najważniejsze było zachować koncentrację, aby nie popełnić prostego błędu, który zaważyłby na wyniku – mówi zawodnik WKK.
Szyszko najważniejszą imprezę w kraju ma za sobą, ale nie robi przerwy od jazdy. Przed nim kolejne ciekawe wyzwania.

– Na początku sierpnia czeka mnie występ w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a potem – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – wybiorę się do Włoch na młodzieżowe mistrzostwa Europy – mówi otwocczanin.


Polandbike w Otwocku!

  • Dobra informacja dla kolarzy MTB. Jeden z etapów tegorocznego cyklu Polandbike – a dokładnie etap 13 – zostanie rozegrany w Otwocku. Początkowo wydawało się, że w tym roku impreza Grzegorza Wajsa nie zawita do stolicy powiatu, ale stało się inaczej. Otwock zajmie miejsce Płocka, który zrezygnował z organizacji jednego z wyścigów. – Organizatorzy poinformowali nas, że jeden z terminów się zwolnił,
    i spytali, czy jesteśmy zainteresowani jego przejęciem. Udało się nam zabezpieczyć odpowiednie fundusze i teraz możemy powiedzieć, że wyścig odbędzie się w Otwocku – mówi miejski radny Jarosław Łakomski.Na razie nie wiadomo, czy 8 września miasteczko zawodów – tak jak w poprzednich latach – będzie rozstawione na terenie stadionu OKS Otwock, czy znajdzie się w innym miejscu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.