Koniec rowerowej telenoweli

NEXTBIKE BĘDZIE PROWADZIŁ WYPOŻYCZALNIE PRZEZ CZTERY LATA.

Lepiej późno niż za późno. W drugiej połowie wakacji w Otwocku wreszcie ma zacząć działać system wypożyczalni rowerów miejskich. Przetarg ostatecznie wygrała firma Nextbike, która w ubiegłym roku przeprowadziła program pilotażowy i ma swoje rowery m.in. także w Warszawie i Konstancinie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Po prawie trzech miesiącach oczekiwań w końcu wszystko jest jasne. Konsorcjum Orange Polska SA, które też wystartowało w przetargu, ale jego oferta została niżej oceniona, w dopuszczalnym terminie nie złożyło odwołania. Tym samym przetarg na uruchomienie i prowadzenie systemu wypożyczalni rowerów miejskich w Otwocku w latach 2019-2022 wygrała firma Nextbike. Kwota, jaką zaoferowała, to 1 mln 14 tys. zł.

– Umowa jest przygotowana i gotowa do podpisania – powiedział „Linii” w piątek, 26 lipca wiceprezydent Otwocka Paweł Walo. Nastąpi to na początku tego tygodnia. – Od daty podpisania umowy firma Nextbike ma 28 dni na uruchomienie w Otwocku wypożyczalni rowerów – dodaje wiceprezydent, który liczy, że nastąpi to jednak wcześniej, ale nie chce podawać jeszcze konkretnej daty, żeby nie zapeszyć.

Z rowerów będzie można korzystać do 30 października. Do dyspozycji mieszkańców przygotowano więcej pojazdów, w tym także rowery dla dzieci. Będzie więcej stacji. W tym sezonie ma być ich osiem. Wypoży-czalnie mają być zlokalizowane: przy skwerze Lennestadt, na osiedlu Morskie Oko (u zbiegu ulic Generalskiej i Hallera), przy stacji PKP Śródborów (ul. Narutowicza i ul. Warszawska), obok PKP Świder przy ul. Jasnej, przy skwerze VII Pułku Ułanów, w pobliżu ronda Żołnierzy AK IV Rejonu Otwock-Fromczyn, przy ul. Turystycznej (stacja Plaża miejska) oraz przy ul. Samorządowej i ul. Konarskiego nieopodal szpitala im. Grucy.

Pierwsze 20 minut wypożyczenia ma być bezpłatne. Za pierwszą godzinę jazdy zapłacimy złotówkę, za drugą 3 zł, za trzecią 5 zł, a za każdą następną po 7 zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.