Najważniejsze jest dziecko

Kuchnia błotna, sadzenie i pielęgnowanie roślin, bieganie boso, jedzenie rękami, huśtawki w salach – takiego żłobka w powiecie otwockim jeszcze nie było. Nowa prywatna placówka w centrum Karczewa zaprasza dzieci poniżej trzeciego roku życia, a już sama jej nazwa – KidsFirst – nie pozostawia wątpliwości – tu maluchy stawia się na pierwszym miejscu. 

Twórcy nowego żłobka opierają się przede wszystkim na ideach znanego duńskiego terapeuty rodzinnego Jaspera Juula, który twierdził, że dzieci nie potrzebują od dorosłych wychowania w sensie autorytarnym, a przyjaznego przewodnictwa. Stąd cele, które żłobek zamierza realizować, to traktowanie dzieci z godnością równą tej, którą obdarza się dorosłych, szanowanie ich potrzeb oraz autonomii, indywidualnego tempa poznawania i wyjątkowych zainteresowań.

Aby każdy maluch otrzymał odpowiednią ilość autentycznej uwagi, grupy będą niewielkie – do 15 osób, rolą pedagoga zaś będzie aktywne towarzyszenie dzieciom w rozwoju. Trzy sale, łazienki i plac zabaw zostały zorganizowane w zgodzie z założeniami pedagogiki Montessori – wszystko w nich znajduje się w zasięgu dziecięcych rączek, a stonowane kolory i proste formy ułatwiają skupienie i odkrywanie nowych elementów przestrzeni. Dzięki łatwo dostępnym kącikom tematycznym i pomocom dydaktycznym maluchy mogą same decydować, jaki obszar wiedzy i umiejętności zdobywają w danym momencie.

W programie są również zajęcia rozwojowe, integracji sensorycznej, umuzykalniające (gordonki), ruchowe i wspierające rozwój psychiczny. Przewidziany jest też czas na codzienne zabawy na świeżym powietrzu. W magicznym ogrodzie znajdują się m.in. strefy stymulacji zmysłów, kuchnia błotna, tipi, ścianka wodna czy rabatki do nasadzeń. Żłobek dba także o ekologię i zdrowy rozwój maluchów, co determinuje jakość posiłków podawanych dzieciom. Czas na jedzenie to okazja do celebrowania, biesiadowania i wspierania samodzielności. Co ważne: w żłobku przestrzega się diet indywidualnych, np. bezmlecznej, bezglutenowej
czy wegetariańskiej.

Opłaty w żłobku KidsFirst to jednorazowe wpisowe – 500 zł oraz czesne 1400 zł/miesiąc. Szczegółowe informacje, np. godziny otwarcia, plan dnia i opis zajęć dodatkowych, na stronie: www.kidsfirst.edu.pl

UWAGA:

  • Organizujemy warsztaty dla rodziców dotyczące stosowanych metod i podnoszenia świadomości, ale również dzielenia się doświadczeniami, aby współpraca opierała się na wsparciu i zrozumieniu.

MATERIAŁ INFORMACYJNY

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.