Z pielgrzymką na Jasną Górę

Początek sierpnia to czas, kiedy wierni wyruszają na piesze pielgrzymki do Częstochowy. Pątnicy co roku idą na Jasną Górę z modlitwą, intencjami do Matki Boskiej, okazując wdzięczność za przeżyty rok. W poniedziałek, 5 sierpnia po raz 38. wyrusza pielgrzymka świderska.

AGNESZKA JASKULSKA

                   

Organizowana od 1981 roku Piesza Pielgrzymka Misjonarzy Świętej Rodziny ze Świdra to jedna z największych pielgrzymek w Polsce. Jest ona częścią Paulińskiej Pielgrzymki Warszawskiej i szóstego dnia, w Paradyżu, połączy się z Pielgrzymką Warszawską. Grupy pielgrzymów mają zapewniony transport bagażu, pomoc medyczną i kuchnie polowe.

– Codziennie na trasie wydawany jest jeden ciepły posiłek. Kuchnie podgrzewają także wodę do mycia podczas noclegu. Rano i wieczorem można dostać herbatę, kawę, miętę i chleb – zapewniają organizatorzy.

Pielgrzymka rozpoczyna się w poniedziałek, 5 sierpnia uroczystą mszą świętą o godz. 7 w kościele Misjonarzy św. Rodziny w Świdrze. O godz. 8 wyrusza w trasę (27,5 km). Pątnicy ze Świdra przez 10 dni będą zmierzali ku Jasnej Górze, gdzie po pokonaniu ponad 260 km w środę, 14 sierpnia dotrą do Częstochowy.

– Przez powiat otwock i przejdzie sześć pieszych pielgrzymek i przejedzie jedna rowerowa – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że funkcjonariusze oraz inne służby będą czuwać nad bezpieczeństwem pątników.

– Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czeka ich wiele utrudnień. Prosimy uczestników ruchu o szczególną ostrożność i wyrozumiałość – apelują policjanci.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.