Roczna dziewczynka sama wyszła z domu

JÓZEFÓW: TYLKO PIĘĆ LAT GROZI PIJANYM RODZICOM DZIECKA.

Kiedy rodzice pili alkohol, ich mała córeczka była skazana sama na siebie. Zapłakana 13-miesięczna dziewczynka sama wyszła z domu. Nie wiadomo, co by się stało, gdyby jej losem nie zainteresowali się sąsiedzi. Rodzice dziecka byli kompletnie pijani i nie otwierali drzwi…

AJ

Rodzice nie zajmowali się 13-mie-sięczną córeczką, która była zaniedbana i często zapłakana. W jej domu nie stroniło się od alkoholu. 42-letni ojciec i 25-letnia matka zamiast opiekować się dzieckiem, zostawiali je na pastwę losu i raczyli się alkoholem.

Kilka dni temu dziewczynka sama wyszła z domu. Pijani rodzice nawet nie zauważyli nieobecności córeczki. Zapłakana dziewczynka małymi kroczkami pokonywała schody w wielorodzinnym budynku w Józefowie. Jej płacz usłyszeli sąsiedzi.

– Dziewczynka zdążyła zejść dwa piętra. Na szczęście jej losem zainteresowali się sąsiedzi, którzy usłyszeli płacz dziecka – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji. – Sąsiedzi od razu rozpoznali dziewczynkę, która z rodzicami mieszka w tej samej klatce dwa piętra wyżej. Dziecko było zaniedbane i zapłakane. Chociaż sąsiedzi pukali do drzwi mieszkania rodziców, nikt ich nie otwierał – podkreśla nadkom. Niezdropa.

Rodzice dziewczynki otworzyli dopiero, gdy pojawiła się policja, którą wezwali mieszkańcy budynku wielorodzinnego. – Policjanci od razu wyczuli od nich alkohol – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa. I podkreśla, że badanie alkomatem wykazało, że 42-letni ojciec dziewczynki miał półtora promila alkoholu w organizmie, a 25-letnia matka – ponad jeden promil. Obydwoje zostali zabrani na komendę i osadzeni w policyjnym areszcie, dopóki nie wytrzeźwieli.

– Rodzice dziewczynki usłyszeli zarzut karny narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – mówi nadkom. Niezdropa. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Grozi im do pięciu lat więzienia. Sprawą zajmie się sąd. Po zbadaniu dziecka przez lekarzy przekazano je pod opiekę babci.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.