Roczna dziewczynka sama wyszła z domu

JÓZEFÓW: TYLKO PIĘĆ LAT GROZI PIJANYM RODZICOM DZIECKA.

Kiedy rodzice pili alkohol, ich mała córeczka była skazana sama na siebie. Zapłakana 13-miesięczna dziewczynka sama wyszła z domu. Nie wiadomo, co by się stało, gdyby jej losem nie zainteresowali się sąsiedzi. Rodzice dziecka byli kompletnie pijani i nie otwierali drzwi…

AJ

Rodzice nie zajmowali się 13-mie-sięczną córeczką, która była zaniedbana i często zapłakana. W jej domu nie stroniło się od alkoholu. 42-letni ojciec i 25-letnia matka zamiast opiekować się dzieckiem, zostawiali je na pastwę losu i raczyli się alkoholem.

Kilka dni temu dziewczynka sama wyszła z domu. Pijani rodzice nawet nie zauważyli nieobecności córeczki. Zapłakana dziewczynka małymi kroczkami pokonywała schody w wielorodzinnym budynku w Józefowie. Jej płacz usłyszeli sąsiedzi.

– Dziewczynka zdążyła zejść dwa piętra. Na szczęście jej losem zainteresowali się sąsiedzi, którzy usłyszeli płacz dziecka – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji. – Sąsiedzi od razu rozpoznali dziewczynkę, która z rodzicami mieszka w tej samej klatce dwa piętra wyżej. Dziecko było zaniedbane i zapłakane. Chociaż sąsiedzi pukali do drzwi mieszkania rodziców, nikt ich nie otwierał – podkreśla nadkom. Niezdropa.

Rodzice dziewczynki otworzyli dopiero, gdy pojawiła się policja, którą wezwali mieszkańcy budynku wielorodzinnego. – Policjanci od razu wyczuli od nich alkohol – zaznacza nadkom. Daniel Niezdropa. I podkreśla, że badanie alkomatem wykazało, że 42-letni ojciec dziewczynki miał półtora promila alkoholu w organizmie, a 25-letnia matka – ponad jeden promil. Obydwoje zostali zabrani na komendę i osadzeni w policyjnym areszcie, dopóki nie wytrzeźwieli.

– Rodzice dziewczynki usłyszeli zarzut karny narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia – mówi nadkom. Niezdropa. Przyznali się do popełnienia przestępstwa i skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Grozi im do pięciu lat więzienia. Sprawą zajmie się sąd. Po zbadaniu dziecka przez lekarzy przekazano je pod opiekę babci.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.