Przeprojektują starostwo

NOWE PLANY DLA DAWNEGO DOMU DZIECKA.

Pod koniec lipca starostwo powiatowe wyłoniło w przetargu firmę, która wykona kompleksowy projekt remontu i przebudowy budynku dawnego domu dziecka przy ul. Komunardów w Otwocku. Wszystko po to, aby w przyszłości przenieść tam część wydziałów starostwa z budynku przy ul. Górnej (na zdjęciu).

SYLWIA WYSOCKA

W przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy
i rozbudowy budynku po domu dziecka wpłynęły cztery oferty. Wybrano propozycję zgłoszoną przez firmę Grzegorz Michalski Greg Project, która opiewa na kwotę blisko 80 tys. zł. Zwycięska firma ma za zadanie w taki sposób przeprojektować budynek, żeby dostosować go do potrzeb administracji starostwa.

Projekt musi uwzględniać m.in. przebudowę północnego skrzydła budynku przy ul. Komunardów, remont poszczególnych pomieszczeń biurowych, zmianę układu ścian działowych i wymianę stolarki drzwiowej, remont części budynku zajmowanej już przez wydziały starostwa wraz z zaprojektowaniem przejścia na piętrze łączącego skrzydło północne z częścią funkcjonującą. Potrzebna jest także koncepcja nowego wejścia głównego na parterze od strony południowej wraz z przejściem łączącym z częścią budynku zajmowaną przez biura starostwa.

W ramach tego samego zlecenia wybrana firma wykona jeszcze inwentaryzację, ekspertyzę przeciwpożarową i techniczną, kosztorysy inwestorskie, a następnie będzie pełnić nadzór autorski nad prowadzeniem robót budowlanych. Same prace starostwo planuje przeprowadzić etapami, w związku z czym projekt ma być tak przygotowany, aby można było
go realizować stopniowo i w dowolnej kolejności.

Adaptacja pomieszczeń po domu dziecka jest związana z planami przeniesienia części wydziałów starostwa znajdujących się obecnie przy ul. Górnej w Otwocku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.