Wibracje nad Świdrem

FESTIWAL MEMBRANA NA PLAŻY MIEJSKIEJ.

Druga edycja unikalnego festiwalu Membrana wraca nad Świder w najbliższy weekend 10-11 sierpnia. Będzie dużo dobrej muzyki, warsztaty, wycieczki, ciekawi ludzie i trochę rytuałów. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym imprezy.

PRZEMEK SKOCZEK

Tak jak przed rokiem Membrana odbywa się w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury, ponownie nad Świdrem, ponieważ inaczej być nie mogło – rzeka jest nieodłączną częścią idei tego szczególnego wydarzenia.

– Membrana jest dedykowana rzece oraz krainie, przez którą przepływa. To właśnie woda jest najważniejszym medium, które niesie, odbija
i wzmacnia dźwięk, pełniąc funkcję naturalnej membrany – podkreślają Armand Urbaniak i Jędrzej Sudnikowicz z Fundacji Membrana.

Pierwsza edycja została rozciągnięta w czasie na prawie całe wakacje i składała się z kilku wydarzeń odbywających się w różnych miejscach. Wśród gości byli m.in.: Kapela ze Wsi Warszawa, bębniarz Jerzy „Słoma” Słomiński, pianista Artur Dutkiewicz, Kalatwa Colective z Indii czy węgierski zespół Zoord. Tegoroczny festiwal to dwa pełne atrakcji dni na plaży miejskiej w Otwocku.

– Do współpracy ponownie zaprosiliśmy artystów reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne, od folku, poprzez jazz, alternatywę, aż po klasykę – dodają Urbaniak i Sudnikowicz. – Festiwal nie ma profilu muzycznego w rozumieniu gatunku muzyki. Kluczem doboru artystów jest ich wyobraźnia muzyczna i artystyczna, która pozwoli na interakcję
z membraną rzeki – dodają.

Poza muzyką w planie są również: spacery krajoznawcze, kino plenerowe, warsztaty muzyczne, poetyckie, przyrodnicze i odwołujące się do kulturowych tradycji, np. wikliniarskich i flisackich. Nie zabraknie dobrego jedzenia, także wegańskiego. Na festiwalu będzie można nocować. Wystarczy zabrać ze sobą hamak, karimatę albo namiot i spędzić noc na plaży. Zapłonie ognisko, dla potrzebujących znajdą się koce i towarzystwo.

Program festiwalu

Sobota, 10 sierpnia

  • godz. 16 – Maja Baczyńska (Straw-Butoh)
  • godz. 19 – The Quiet in the Land (architektura muzyki)
  • godz. 20 – Tomasz Chyła Quintet (pieśniokręgi nad rzeką)
  • godz. 22 – DJ Deep Elephant
  • warsztaty: Bart Jakub – budowanie kopuły geodezyjnej, Przemek Daniłowicz – Czy można zagrać architekturę świdermajer?

Niedziela 11 sierpnia

  • godz. 16 – Chris Raphael Wnuk (refleksy na wodzie)
  • godz. 17 – Jolanta Pszczółkowska-Pawlik i soliści operowi (pieśni, ballady i arie Stanisława Moniuszki)
  • godz. 20 – Bolek Błaszczyk (Cello Minimal)
  • warsztaty: Tomek Gromadka – Strumienie świadomości, Chris Raphael Wnuk – Zagraj mi rzekę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.