„Leśne Skrzaty” czeka przeprowadzka

OTWOCK: POWSTAJE MODUŁOWE PRZEDSZKOLE.

Dzieci z przedszkola nr 10 „Leśne Skrzaty” tylko do końca września pozostaną w dotychczasowym budynku przy ul. Kochanowskiego. Potem zostaną przeniesione do przedszkola modułowego, które stanie przy ul. Reymonta i Piłsudskiego.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W placówkach oświatowych trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Władzom miasta sen z powiek spędza problem z miejscami w przedszkolach. Zabrakło ich dla ponad 60 chętnych dzieci, którym miasto ma obowiązek je zapewnić. Dodatkowym zmartwieniem jest zły stan techniczny budynku przedszkola nr 10 przy ul. Kochanowskiego. W obu przypadkach największym problemem jest czas, którego pozostało już niewiele.

Przedszkolaki z „10” mają być przeniesione do przedszkola modułowego. Zostało ono już zakupione (koszt to 1 mln 340 tys. zł) i będzie zlokalizowane na miejskiej działce przy ul. Reymonta i Piłsudskiego. – To przedszkole jest w bardzo dobrym stanie. Funkcjonuje cztery lata, ale przez półtora roku nie było tam dzieci. Jest dobrze utrzymane, ma bardzo bogate wyposażenie z zabawkami, rzutnikami, klimatyzatorami, laptopami, mebelkami – mówi wiceprezydent Sławomir Sierański, któremu podlega Oświata Miejska. W umowie kupna zawarto zapis zobowiązujący sprzedającego do dostarczenia przedszkola do Otwocka i zmontowania go z 36 modułów na wskazanej działce. Ma na to czas do 1 października. Za niedotrzymanie terminu sprzedającemu grożą kary finansowe.

– Wyposażenie przedszkola jest już przywiezione, czekamy jeszcze na ostatni transport. Najważniejszy jest jednak projekt budowlany, który ma przygotować wykonawca. Bez tego nic nie można zrobić w terenie – zwraca uwagę wiceprezydent Sierański. Projekt budowlany ma być przekazany miastu do 20 sierpnia. Po tym terminie będzie można wykonać na działce przyłącza wodno–kanalizacyjne, podmurówkę pod moduły przedszkola, ogrodzenie i parkingi. – Zrobimy to wszystko we własnym zakresie, korzystając z usług OPWiK i OZEC–u, aby przyspieszyć procedury – dodaje Sierański.

Od 1 września przedszkole nr 10 będzie jeszcze nadal działać w budynku przy ul. Kochanowskiego, do czasu, aż będzie gotowy nowy obiekt modułowy. Ma to nastąpić na początku października. Wtedy do modułowego przedszkola zostanie przeniesionych z 10–tki ponad setka dzieci. Co będzie dalej z zabytkowych budynkiem przy ul. Kochanowskiego – jeszcze nie wiadomo.

Kolejnym problem władz Otwocka jest adaptacja na potrzeby przedszkolaków pomieszczeń w SP nr 12. Tam w jednym ze skrzydeł na parterze ma być oddział przedszkolny dla ponad 60 dzieci dla których zabrakło miejsc w publicznych placówkach. Po 15 sierpnia władze miasta i dyrekcja Oświaty Miejskiej planują spotkać się z zainteresowanymi sprawą rodzicami. O terminie spotkania rodzice będą powiadomieni telefonicznie.

2 komentarze do “„Leśne Skrzaty” czeka przeprowadzka

 • 13 sierpnia 2019 o 11:37
  Permalink

  Nie wiadomo? Przecież miał być remont i przedszkolaki miały tam wrócić… Czyżby jednak „tajemniczy chętny” na tę działkę dopiął swego?

  Odpowiedz
  • 13 sierpnia 2019 o 16:13
   Permalink

   wyjatkowo wredny pomysl wladz miasta… dzialke na rogu Piłsudskiego/Reymonta, po tym Jak nascie lat temu splonal drewniany budynek po przedwojennym otwockim popie, pozar wyjatkowo spektakularny, w ostrym mrozie, no, chciały te dzialke odkupić od miasta siostry benedyktynki i rozbudować swoje przedszkole, miasto nie bylo zainteresowane, mialo inne publiczno-prywatne priorytety… teraz, Jak nikt tej dzialki kupic nie chcial, bedzie tam miejskie przedszkole… juz to widze, zwlaszcza w pazdzierniku, dobre sobie, ciekawe kto ogrodzi ten teren w tym czasie, kto wygrzebie z ziemi Tony stluczonych przez autochtonow butelek po wyszukanych na najnizszej polce w Spolemie trunkach, nasze miasto to zrobi w miesiac? Co do stanu budynku po p. Szpinaku na Kochanowskiego… ja pamietam te ekspertyzy, Co to miejski teatr mial sie z dnia na dzien zawalic, a potem dziarsko stal I czekal latami na publiczno-prywatne uzgodnienia, w koncu powstal, bez okienka do sprzedazy biletow, ups, projektant zapomnial, prezydent na cito odbieral, nie zauwazyl, ach, kolejne uzgodnienia w trakcie, ciekawe, kto sie uwlaszczy na tej pieknej dzialce przy Kochanowskiego, swiadectwie, ze mimo, ze to w Otwocku, to mozna pieknie, z klasa I z fantazja

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.