Nocny autobus wróci do Otwocka i Karczewa?

GMINY ZRZUCĄ SIĘ NA NOCNĄ LINIĘ N72.

Czy linia N72 dojeżdżająca do Józefowa pojedzie do Karczewa? Wiele wskazuje na to, że tak. Karczewscy radni zabezpieczyli już środki na przedłużenie linii, ZTM gotowe jest wydłużyć kursy już od września. Decyzję o dofinansowaniu musi jeszcze podjąć otwocka rada miasta.

SYLWIA WYSOCKA

Autobus nocny linii N72 dojeżdża do ronda przy ul. Jarosławskiej w Józefowie. Samorządowcy Otwocka i Karczewa już od dłuższego czasu prowadzili z ZTM rozmowy o prze-dłużeniu trasy. Obie gminy zaproponowały stołecznemu przewoźnikowi poprowadzenie przedłużonej linii przez centrum Otwocka do Karczewa, trasą zbliżoną do tej, którą jeździł zlikwidowany autobus N75.

Wynikiem rozmów jest deklaracja ZTM o gotowości wydłużenia linii. Przewoźnik przedstawił samorządowcom koszty wydłużenia trasy nocnego autobusu, jakie obie gminy musiałyby ponieść. W poniedziałek, 5 sierpnia na sesji radni Karczewa w miejskim budżecie zabezpieczyli na ten cel wymaganą kwotę 16,7 tys. zł. Na razie zabezpieczone środki pozwolą na kursowanie nocnego autobusu na wydłużonej linii do końca roku kalendarzowego.

Do pełnego sukcesu brakuje jednak decyzji miasta Otwock, które za wydłużenie linii musi zapłacić nieco więcej – 40 tys. zł. Czy w budżecie miasta znajdą się pieniądze na linię nocną – zdecydują radni już na najbliższej sesji (13 sierpnia).

Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, nocny autobus trzy razy dziennie będzie kursować na trasie Dworzec Centralny – Karczew (do pętli przy kościele pw. św. Wita). Czwarty ostatni kurs będzie kończyć się na przystanku Orla w Otwocku. Autobus będzie kursować siedem dni w tygodniu.

One thought on “Nocny autobus wróci do Otwocka i Karczewa?

  • 13 sierpnia 2019 o 21:01
    Permalink

    Super. Nocny autobus będzie kursował 3 razy dziennie . Kto to napisał?🤣🤣🤣🤣

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.