Znalazł w krzakach kradziony rower miejski

NIETYPOWE ZNALEZISKO PRZY ŚCIEŻCE ROWEROWEJ.

Pan Bolesław przeżył wiele w życiu, zawsze szanował swoją i cudzą własność. Kiedy zobaczył w krzakach porzucony niebieski rower zaczął szukać jego właściciela. – Wyciągnąłem rower z krzaków i przypiąłem do płotu żeby nikt go nie ukradł. Dam ogłoszenie w „Linii” i może właściciel się odnajdzie – mówi 87-letni pan Bolesław, który przyszedł do naszej redakcji. Kiedy pojechaliśmy zrobić zdjęcia, okazało się, że to prawdopodobnie skradziony i przerobiony rower miejski. Sprawę zgłosiliśmy na policję.

AGNIESZKA JASKULSKA

Senior często spaceruje wzdłuż ul. Narutowicza. Kilka dni temu zauważył w krzakach niedaleko ścieżki rowerowej niebieski rower o charakterystycznym wyglądzie, który przyciąga uwagę.

– Rower nie wyglądał na drogi, miał nawet jeden żółty pedał chyba z młodzieżowego roweru. Na kierownicy miał zapięcie na szyfr, więc z pewnością miał właściciela, który pewnie szukał swojej własności – tłumaczy pan Bolesław, który przyszedł do naszej redakcji.

Senior chciał odnaleźć właściciela, dlatego poprosił o opublikowanie ogłoszenia. Zainteresowaliśmy się sprawą i pojechaliśmy na miejsce, aby zrobić zdjęcia. Jednoślad do złudzenia przypominał rower miejski operatora Nextbike, który można wypożyczyć. Prawdopodobnie został skradziony z wypożyczalni, przerobiony i przemalowany. Niewykluczone, że inny złodziej ukradł go osobie, która do niedawna użytkowała rower. Finalnie porzucił go przy ścieżce rowerowej, gdzie odnalazł go pan Bolesław.

Zgłosiliśmy sprawę na policję. – Funkcjonariusze zabezpieczyli rower. Będziemy ustalać właściciela. Być może jest to rower z tzw. sieci wypożyczanych rowerów miejskich, ale to również sprawdzą policjanci – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Dziękujemy starszemu panu za prawdziwie obywatelską postawę – podkreśla nadkomisarz.

Znalazłeś rower – co zrobić?

 • Rowery miejskie są na pewno ułatwieniem dla wielu mieszkańców, ale też często padają łupem złodziei. Operator wypożyczalni zachęca do zgłaszania porzuconych rowerów. Osoby, które znalazły porzucony
  jednoślad powinny skontaktować się z operatorem dzwoniąc na infolinię (w przypadku operatora Nextbike jest to nr tel. 244 13 13,
  który jest czynny całą dobę) i zgłosić miejsce, w którym znajduje się
  jednoślad. W ramach wdzięczności takiej osobie, operator doładuje konto w swoim systemie kwotą od 5 do 50 zł.

One thought on “Znalazł w krzakach kradziony rower miejski

 • 13 sierpnia 2019 o 11:30
  Permalink

  Jacy hojni -doładują konto kwotą od5 do 50 złotych. Wstydziliby się !

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.