Będzie miejski ogrodnik

ZADBA NIE TYLKO O KWIATY I KRZEWY.

Otwock ma się stać w końcu miastem przyjemnych dla oka. Pomóc ma w tym miejski ogrodnik, który zadba nie tylko o roślinność w mieście, ale i o jego wizerunek i estetykę.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zgodnie z przysłowiem „jak cię widzą, tak cię piszą“, o Otwocku trudno napisać coś dobrego, patrząc jak wygląda miasto. Ale jak zapowiadają włodarze ma to się wreszcie zmienić na lepsze. Prezydent Jarosław Margielski planuje po wakacjach zatrudnić w urzędzie miasta miejskiego ogrodnika.

Będzie on zajmował się nie tylko wyborem gatunków roślinności i wskazywaniem, w których miejscach miasta ma być ona sadzona, ale będzie też pracował w terenie. Będzie jeździł, sprawdzał, doglądał i kontrolował jak miasto wygląda. Ma zadbać o wygląd i porządek, zwłaszcza w centrum miasta.

– Miejski ogrodnik ma zajmować się najważniejszymi miejscami w Otwocku, żeby centrum ładnie wyglądało, żeby ronda, skwery były ukwiecone. Koszeniem i pielęgnacją zieleni nadal będzie zajmowała się firma zewnętrzna – poinformował nas wiceprezydent Paweł Walo.

Urząd miasta ogłosi w najbliższym czasie nabór na miejskiego ogrodnika, tak aby pracę rozpoczął od września.

– Będziemy szukali osoby, która ma też pasję do tego co robi, jest związana z miastem i zależy jej na tym, aby Otwock ładnie wyglądał. Wierzę, że są osoby pasjonujące się ogrodnictwem, kochające nasze miasto i mam nadzieję, że taki ogrodnik się znajdzie – dodaje Walo.

4 myśli na temat “Będzie miejski ogrodnik

 • 14 sierpnia 2019 o 10:52
  Permalink

  Mam nadzieję, że pojawi się ktoś z dobrym gustem i przeniesie nasze miasto z poziomu podmiejskiego ogródka babci Lodzi do chociażby poziomu Józefowa. U nas ciągle królują kolory pomarańczowy, brązowy ( spółdzielnie mieszkaniowe) i miszmasz kwiatowy, który wygląda po prostu tandetnie.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2019 o 18:51
  Permalink

  Te idealne otwockie, popeerelowskie rabatki…oj przyda się ktoś z nowoczesniejszym podejściem…

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2019 o 18:30
  Permalink

  Najpierw wypadałoby posprzątać. Wszędzie jest brudno, walają się śmieci i butelki, mało koszy – szczególnie poza centrum. Niewiarygodnie zapuszczone miasto.

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2019 o 22:46
  Permalink

  Idealne zdjęcie pasujące do Otwocka… zastanawiam się na których skwerach czy pasach zieleni przy drogach będą sadzone młode buraczki…

  Odpowiedz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.