Będzie miejski ogrodnik

ZADBA NIE TYLKO O KWIATY I KRZEWY.

Otwock ma się stać w końcu miastem przyjemnych dla oka. Pomóc ma w tym miejski ogrodnik, który zadba nie tylko o roślinność w mieście, ale i o jego wizerunek i estetykę.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zgodnie z przysłowiem „jak cię widzą, tak cię piszą“, o Otwocku trudno napisać coś dobrego, patrząc jak wygląda miasto. Ale jak zapowiadają włodarze ma to się wreszcie zmienić na lepsze. Prezydent Jarosław Margielski planuje po wakacjach zatrudnić w urzędzie miasta miejskiego ogrodnika.

Będzie on zajmował się nie tylko wyborem gatunków roślinności i wskazywaniem, w których miejscach miasta ma być ona sadzona, ale będzie też pracował w terenie. Będzie jeździł, sprawdzał, doglądał i kontrolował jak miasto wygląda. Ma zadbać o wygląd i porządek, zwłaszcza w centrum miasta.

– Miejski ogrodnik ma zajmować się najważniejszymi miejscami w Otwocku, żeby centrum ładnie wyglądało, żeby ronda, skwery były ukwiecone. Koszeniem i pielęgnacją zieleni nadal będzie zajmowała się firma zewnętrzna – poinformował nas wiceprezydent Paweł Walo.

Urząd miasta ogłosi w najbliższym czasie nabór na miejskiego ogrodnika, tak aby pracę rozpoczął od września.

– Będziemy szukali osoby, która ma też pasję do tego co robi, jest związana z miastem i zależy jej na tym, aby Otwock ładnie wyglądał. Wierzę, że są osoby pasjonujące się ogrodnictwem, kochające nasze miasto i mam nadzieję, że taki ogrodnik się znajdzie – dodaje Walo.

4 komentarze do “Będzie miejski ogrodnik

 • 14 sierpnia 2019 o 10:52
  Permalink

  Mam nadzieję, że pojawi się ktoś z dobrym gustem i przeniesie nasze miasto z poziomu podmiejskiego ogródka babci Lodzi do chociażby poziomu Józefowa. U nas ciągle królują kolory pomarańczowy, brązowy ( spółdzielnie mieszkaniowe) i miszmasz kwiatowy, który wygląda po prostu tandetnie.

  Odpowiedz
 • 15 sierpnia 2019 o 18:51
  Permalink

  Te idealne otwockie, popeerelowskie rabatki…oj przyda się ktoś z nowoczesniejszym podejściem…

  Odpowiedz
 • 19 sierpnia 2019 o 18:30
  Permalink

  Najpierw wypadałoby posprzątać. Wszędzie jest brudno, walają się śmieci i butelki, mało koszy – szczególnie poza centrum. Niewiarygodnie zapuszczone miasto.

  Odpowiedz
 • 20 sierpnia 2019 o 22:46
  Permalink

  Idealne zdjęcie pasujące do Otwocka… zastanawiam się na których skwerach czy pasach zieleni przy drogach będą sadzone młode buraczki…

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.