Uwaga na zuchwałe kradzieże!

PRZESTĘPCY GRASUJĄ NAWET W BIAŁY DZIEŃ.

Nie przeszkadza im ani pora dnia, ani kamery monitoringu. Złodzieje kradną wszystko co wpadnie im w ręce, nawet na strzeżonych osiedlach. Na jednym z nich kamery zarejestrowały jak dwie kobiety grasowały po klatkach schodowych i ukradły kilka rzeczy. Sprawą zajęła się policja.

AGNIESZKA JASKULSKA

Mieszkańcy osiedli są bezradni. Złodzieje wchodzą nawet na osiedla strzeżone i grasują po terenie szukając okazji do kradzieży. Ich łupem padają nie tylko wartościowe rzeczy pozostawione na parkingu, ale także drobne przedmioty z klatek schodowych m.in. buty czy dziecięce sprzęty.
Kilka dni temu w mediach społecznościowych opublikowano nagrania z zuchwałych kradzieży na osiedlu „Morskie Oko” przy ul. Hallera w Otwocku, gdzie widać wizerunek złodziejek.

Na nagraniach widać jak dwie kobiety – prawdopodobnie matka i córka, mieszkanki Otwocka – dzwonią domofonem do lokatorów pod jakimś pretekstem, aby otworzono im drzwi na klatkę schodową. Niewykluczone, że kobiety znały kod, który wbija się w domofonie. W efekcie złodziejki swobodnie wchodzą do budynku. Za drzwiami zakładają kaptury, jedna z nich chodzi boso.

Kobiety rozglądają się po każdym piętrze, sprawdzają wózki dziecięce i próbują wejść do piwnicy. Drzwi jednak są zamknięte na klucz. Wchodzą na wyższe piętra. Na nagraniu widać, jak jedna z kobiet chowa pod bluzą to co ukradła z klatek schodowych, a druga stara się stanąć tak, aby kamera nie zarejestrowała co dokładnie się dzieje. Po kilkunastu minutach kobiety wychodzą z budynków i idą w stronę parkingu osiedlowego. Idą powoli, ale rozglądają się. Po chwili jedna z kobiet dostrzega okazję do kradzieży. Podchodzi do stojaka z rowerami i jakby nigdy nic, zabiera dziecięcy rowerek. Druga do kogoś dzwoni. Prawdopodobnie po kogoś, kto miał po kobiety przyjechać w okolice osiedla. Wszystko działo się niemal na oczach kilku mieszkańców, którzy nie zwrócili uwagi na kobiety, prawdopodobnie podejrzewając, że to ich sąsiadki.

Na nagraniu widać, jak kobiety podchodzą do ogrodzenia. Jedna przechodzi po siatce, druga przerzuca skradzione rzeczy i podaje jej rowerek, a potem sama przechodzi przez ogrodzenie.

Bezczelna kradzież w środku dnia została zarejestrowana przez osiedlowy monitoring. – Zostały skradzione trzy pary butów i dziecięcy rowerek. Powiadomiliśmy o wszystkim policję – mówi jeden z członków zarządu osiedla.

Nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku podkreśla, że w ostatnim czasie nikt z mieszkańców tego osiedla nie zgłaszał kradzieży. Bez oficjalnego zgłoszenia przez osobę poszkodowaną policja nie rozpocznie dochodzenia.

– Nie wpłynęło formalne zgłoszenie, ale mimo to funkcjonariusze podjęli działania zmierzające do ustalenia personaliów dwóch kobiet, które dokonały kradzieży butów i dziecięcego rowerka – mówi nadkom. Daniel Niezdropa.

Niewykluczone, że kobiety mają na sumieniu inne przestępcze czyny. Osoby, które rozpoznają kobiety z nagrania, bądź mają jakiekolwiek informacje na ich temat, proszone są o kontakt z otwocką komendą policji pod całodobowymi numerami tel. 604 12 13 lub 604 19 00.

One thought on “Uwaga na zuchwałe kradzieże!

  • 18 sierpnia 2019 o 09:25
    Permalink

    Typowe, Dużo klepania w mediach społecznościowych, ale żeby jeden z drugim złożył zeznania na policji to już czasu nie ma. A potem gadanie że policja nic nie robi

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.