Maraton o zapachu karkówki

GALA DISCO POLO – KĄTY 2019.

Dla fanów disco polo ta impreza to spełnienie marzeń. 12 godzin muzyki, 21 zespołów – każdy widz wracał nasycony wrażeniami, choć z pewnością nie wszyscy będą je pamiętać.

PRZEMEK SKOCZEK

Coroczny koncertowy maraton w Kątach koło Kołbieli budzi wiele skrajnych emocji. Ludzie kochają go i nienawidzą. Oś podziału nie wynika tylko z muzycznych gustów. Są tacy, którym przeszkadza głośna impreza w sąsiedztwie, inni po prostu zazdroszczą sukcesu pomysłodawcy gali, Dariuszowi Sokołowi. To jednak stały element naszego folkloru i dotyczy każdej masowej imprezy, od Poland Rock Festiwal (dawny Przystanek Woodstock) po Otwock Blues Bazar.

Zdaję sobie sprawę, że te porównania zabolą fanów rocka i bluesa, ale patrząc obiektywnie z boku, niewiele – poza samym muzycznym gatunkiem – różni te wydarzenia. Tysiące gości zjawiających się na rozległej łące, która raz w roku zamienia się w festiwalowe miasteczko, przybywa do Kątów, by dobrze się bawić. Tańczyć, śmiać się, spotkać znajomych, poznać kogoś nowego, poderwać chłopaka albo dziewczynę. Jak wszędzie, tak i na gali leje się litrami piwo, na grillach skwierczy mięsiwo, palce lepią od waty cukrowej, a w tle wesoło kręcą się karuzele pełne roześmianych dzieci. Doprawdy, trudno to krytykować. Jeśli nie lubi się disco polo wystarczy do Kątów nie jechać.

Ci, którzy jednak dotarli, mieli przy czym się bawić. Oto długa lista gwiazd, które odwiedziły czwartkową imprezę: Ivan Komarenko, Piękni i Młodzi, Playboys, Soleo, Dejw, Camasutra, Extazy, Bayera, After Party, Luka Rosi, Red Queen, Eratox, Exaited, Faster, Rivers, Casandra, Megustar, InVox, Shantel, M–Power i Miki Boy. Na finał niebo rozjaśniły jeszcze fajerwerki, oświetlając tym najbardziej utrudzonym drogę do domu.

Podobnie jak w poprzednich latach impreza miała również swój charytatywny charakter. W tym roku podczas gali przeprowadzono zbiórkę publiczną dla Teosia Górskiego na operację bioder w USA.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.