Sportowa złość

KLASA A: OKS OTWOCK PIERWSZYM LIDEREM!

OKS Otwock po raz pierwszy dał próbkę swoich możliwości. W wyjazdowym spotkaniu drużyna trenera Piotra Okońskiego rozbiła Amura Wilga. W zespole gości zadebiutował Kamil Gałązka.

MARCIN SULIGA

Pierwszy mecz w lidze był dla OKS Otwock okazją do tego by pokazać, że porażka i odpadnięcie z tegorocznej edycji Pucharu Polski były tylko wypadkiem przy pracy. Trener Piotr Okoński postanowił dokonać trzech zmian w składzie w stosunku do czwartkowego meczu z Advitem Wiązowna. – Puchar miał być przede wszystkim możliwością gry dla młodych zawodników, natomiast na pierwszy mecz w lidze staraliśmy się wystawić w miarę najbardziej optymalny skład – tłumaczy trener Okoński.

Podrażniony czwartkową wpadką OKS od początku meczu starał się narzucić własne warunki gry gospodarzom i szybko przyniosło to wymierne efekty. Już po niespełna 20 minutach gry – i trafieniach Michała Zapaśnika oraz Macieja Napieraja – goście prowadzili 2:0. Chwilę później wynik pierwszej połowy ustalił Jakub Piotrzkowicz.

– Podobnie jak w meczu z Advitem nasza przewaga była bardzo wyraźna w praktycznie każdym elemencie gry, tyle tylko, że tu dołożyliśmy jeszcze skuteczność i to szybko pozwoliło nam ułożyć sobie mecz – mówi trener Okoński.

Po zmianie stron na boisku w Wildze pojawił się pozyskany w ostatnich dniach z MKS Piaseczno – Kamil Gałązka. 27-letni wychowanek debiut okrasił dwoma bramkami. – Zagraliśmy nieźle, ale myślę, że stać nas na zdecydowanie więcej. Trenujemy wspólnie od nie dawna i póki co jeszcze się docieramy. Z meczu na mecz powinno to wyglądać coraz lepiej – uważa Arkadiusz Zapaśnik czekający na pierwszą bramkę w barwach OKS. MS

Amur Wilga – OKS Otwock 0:7 (0:3)
Bramki: Michał Zapaśnik (11., 75.), Maciej Napieraj (18.), Jakub Piotrzkowicz (27.), Kamil Gałązka (47., 75.), Szymon Andruszko (85.)
OKS: Goleń – Wesołowski (65. Bąk), Długosz (46. Gałązka), Śmierzyński, Komorowski (46. Napieralski), Piotrzkowicz, Kuca (83. Rosłonek), Napieraj (70. Andruszko), Majchrzyk, M. Zapaśnik, A. Zapaśnik (60. Soszka)

One thought on “Sportowa złość

  • 25 sierpnia 2019 o 23:21
    Permalink

    pozyskany w ostatnich dniach z MKS Piaseczno – Kamil Gałązka – ta jasne :))

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.