600 zł na każde dziecko

SPRAWDŹ, W KTÓRYM ŻŁOBKU BĘDZIE TANIEJ.

Wiadomo już, które józefowskie żłobki wezmą udział w miejskim programie dofinansowania opieki nad dziećmi do lat trzech. W poniedziałek, 12 sierpnia burmistrz miasta wydał zarządzenie rozstrzygające konkurs na dofinansowanie. Rodzice, którzy poślą dzieci do tych placówek, zapłacą mniej za żłobek

SYLWIA WYSOCKA

Władze Józefowa obiecywały rodzicom dzieci do lat trzech wsparcie w postaci opieki żłobkowej nad maluchami. Jednak w planach nie było budowy żłobka miejskiego, ale dofinansowanie dla istniejących na terenie miasta placówek. Dzięki udzielonej pomocy rodzice posyłający dziecko do żłobka prywatnego będą płacić za opiekę nad dzieckiem stawkę podobną do tej płaconej w żłobkach miejskich jak np. w Otwocku.

Placówki, które będą uczestniczyć w programie wyłaniano w drodze konkursu. W poniedziałek, 12 sierpnia burmistrz Józefowa, Marek Banaszek podpisał w tej sprawie zarządzenie. Dofinansowanie otrzymały trzy józefowskie żłobki: Mały Krzyś, Smart Kids i Akademia Dla Dzieci ABeCe. Wybrano je spośród czterech ofert – jedna z nich została wycofana.

Dofinansowanie obejmie dzieci w wieku od 20. tygodnia życia do trzech lat, wynosić będzie 600 zł miesięcznie na każde dziecko. Udzielone zostanie na okres od 1 września do 31 sierpnia 2020 r. Jak wynika z rezultatów konkursu, dotyczyć będzie ok. 70 dzieci – chociaż miasto było finansowo przygotowane na dopłatę do opieki nad setką dzieci.

Co ważne: dotacja z budżetu miasta obejmie tylko dzieci z Józefowa. Otrzyma je rodzic, który przedstawi kopię pierwszej strony zeznania podatkowego PIT za 2018 r. wraz z adnotacją o złożeniu go w Urzędzie Skarbowym w Otwocku.

Przyznane dofinansowania:

  • Mały Krzyś – 144 000 zł
  • Smart Kids s.c. – 324 000 zł
  • Akademii Dla Dzieci ABeCe – 43 200 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.