Reaktywacja po dekadzie

X FESTIWAL IM. MARKA KOTAŃSKIEGO „WOLNI OD ZŁA”.

Kombi, Marek Kościkiewicz i De Mono to główne gwiazdy koncertu festiwalowego „Wolni od zła”, który wraca po wieloletniej przerwie. Jego reaktywacja nastąpi w Otwocku 29 sierpnia.

PRZEMEK SKOCZEK

By wyjaśnić genezę festiwalu musimy się cofnąć o dwie dekady. Wtedy to muzyk i kompozytor Andrzej „E-moll” Kowalczyk założył Stowarzyszenie Integracji z Artystami Niepełnosprawnymi i zaczął wdrażać w życie swoją idée fixe. Jest nią budowa Domu Muzyki we wsi Ruda, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Ma to być pierwszy w Europie Integracyjny Dom Pracy Twórczej, miejsce integracji środowisk twórczych z osobami niepełnosprawnymi uzdolnionymi artystycznie. Projekt zacny, ale kosztowny, borykał się z wieloma trudnościami. Wreszcie jest jednak na ukończeniu i zostanie wkrótce oddany do użytku.

Festiwal był od początku formą wsparcia dla budowy Domu Muzyki. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, ostatnia, dziewiąta, w 2008. Teraz wraca po ponad 10 latach właśnie w Otwocku. W organizację włączył się bowiem Teatr im. Stefana Jaracza oraz miasto Otwock. W przyszły czwartek, 29 sierpnia na terenie za stadionem OKS zagrają m.in.: Kombi (ten Sławomira Łosowskiego), Marek Kościkiewicz i De Mono, Chemia, Szumni Official, Andrzej „E-moll” Kowalczyk i Zemollem Session, TR-aktor, YLO, Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

Nie zabraknie też atrakcji dla rodzin z dziećmi i strefy gastronomicznej. Bilety w cenie 2, 50 i 80 zł będą do nabycia przy wejściu na teren festiwalu. Dochód w całości zostanie przeznaczony na prace przy Domu Muzyki. pds

OKS Otwock, wejście od ul. Karczewskiej,
czwartek, 29.08, godz. 16-22, bilety: 20, 50 i 80 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.