Zmiana trasy L46

Z KARCZEWA PRZEZ OTWOCK DO CENTRUM.

Mieszkańcy Otwocka nie będą musieli podróżować przez cały Karczew, aby dojechać autobusem ZTM do centrum miasta. Jest zgoda na odwrócenie trasy lokalnej linii L46.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Z inicjatywą odwrócenia zmiany kierunku trasy autobusu L46 wystąpiły władze Karczewa. Ta lokalna linia działa już od roku, a z końcem sierpnia wygasa umowa na jej funkcjonowanie. Przy podpisywaniu nowej Zarząd Transportu Miejskiego przystał na propozycję Karczewa, potrzebna była tylko jeszcze zgoda miasta Otwocka. Pismem w tej sprawie zajęli się radni
z komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego.

– To jest słuszne rozwiązanie, bo mieszkańcy osiedla Morskiego Oko i osiedla Ługi denerwują się, bo jak chcą wsiąść w autobus i jechać do centrum Otwocka to mają wycieczkę przez Karczew – przyznał radny Marcin Kraśniewski, przewodniczący komisji, który zabiegał o uruchomienie tej lokalnej linii.

Do tej pory autobus jechał od kościoła na Ługach, ul. Danuty, Generalską, Kuklińskiego skręcał w lewo w kierunku Kraszewskiego na Karczew, następnie ul. Świderską, Mickiewicza, Karczewską aż do Otwocka i stacji PKP.

Karczew zaproponował zmienić kierunek trasy tak, aby przejazd był ulicami: od starego miasta w Karczewie, ulicą Warszawską, Świder-ską, Wyszyńskiego, Kraszewskiego w Karczewie, potem skręt w ul. Kuklińskiego na osiedle Morskie Oko, dalej ul. Generalską, Danuty na osiedle Ługi i potem powrót tymi samymi ulicami do Kraszewskiego na rondzie skręt w ul. Batorego, następnie ul. Przewoską, Andriollego do centrum Otwocka i stacji PKP.

– ZTM proponował, aby ta trasa na terenie Otwocka prowadziła ulicami Hallera i Okrzei, ale ze względu na parametry ulic w tym obszarze nie ma takiej możliwości – wyjaśnił radnym na komisji naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta, Andrzej Hałaczkiewicz.

Otwoccy radni pozytywnie zaopiniowali propozycję Karczewa. Przegłosowali też wniosek radnego Marcina Michalczyka, aby wydział gospodarki komunalnej urzędu miasta sprawdził możliwość pewnej modyfikacji przebiegu trasy L46 na terenie Otwocka. Chodzi o to, aby autobus jadąc ul. Batorego skręcił w ul. Okrzei, następnie w ul. Portową i Wawerską, aż do centrum miasta i stacji PKP. Są to drogi powiatowe i ewentualne zlokalizowanie tam przystanków będzie wymagało zgody władz powiatu. – Na ul. Hożej i Andriollego i tak jest już duży ruch, dlatego ta zmiana jest zasadna – argumentował radny Michalczyk.

Póki co na razie ma być wprowadzona zmiana odwrócenia trasy L46. Jak zapowiedział ZTM jest to możliwe już od września.

2 komentarze do “Zmiana trasy L46

 • 26 sierpnia 2019 o 16:25
  Permalink

  Bez sensu pomysł. Teraz mieszkańcy Karczewa zwiedza osiedla żeby dojechać do stacji PKP. A czy autobus nie może zaczynać trasy w Karczewie przez stację PKP do osiedla morskie oko i z powrotem tą samą trasą? Chyba najbardziej logiczne tym bardziej że w Otwocku jest problem z parkowaniem. A może w sumie to nie ma znaczenia skoro jest jeden autobus na godzinę to i tak pasazerowie wybiorą dobrze znaną firmę prywatną.

  Odpowiedz
 • 16 września 2019 o 08:23
  Permalink

  Pomysł jest Super . Nareszcie ktoś pomyślał logicznie. Karczew ma MINIBUS a zajazd na pętlę Ługi to dopiero była porażka .

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.