Tak się bawił Celestynów!

BARDZO UDANE ŚWIĘTO GMINY.

To był kolejny udany Dzień Gminy Celestynów. Dopisała nie tylko pogoda, lecz także mieszkańcy, którzy w niedzielę, 18 sierpnia hucznie uczcili gminne święto.

ARTUR KUBAJEK


Tegoroczne świętowanie Dnia Celestynowa rozpoczęło się na wesoło. Maraton śmiechu zapewnił kabaret Łowcy.B. Po obejrzeniu ich skeczy nikt z publiczności nie miał wątpliwości, że to jeden z najbardziej oryginalnych i barwnych kabaretów w Polsce. Trójkę Łowców nagrodzono oklaskami i salwami śmiechu za autorską interpretację bajki „Czerwony Kapturek”, wcielenie się w role aniołów oraz parodię jednego z muzycznych teleturniejów.

Później na scenie królowała już tylko muzyka. Ku uciesze fanów Izabeli Trojanowskiej i wielbicieli eleganckiego rocka artystka zaśpiewała z mocno rockowym zacięciem. Porwała publiczność do tanecznej zabawy również na scenie. Najodważniejszych i najaktywniejszych tancerzy wyróżniono nagrodami.

Nieco młodsza publiczność bawiła się przy utworach Antka Smykiewicza, wokalisty, zdobywcy drugiego miejsca w pierwszej edycji programu „The voice of Poland” oraz półfinalisty siódmej edycji programu „Must be the music”. Jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia wraz z zespołem zaprezentował zarówno bardziej, jak i mniej znane utwory, m.in.: ,,Pomimo burz”, ,,Limit szans” czy ,,Już nie ty”.

Publiczności nie zawiodła również kolejna gwiazda – zespół Myslovitz. Stworzona w 1992 roku formacja bez wątpienia jest jedną z najważniejszych i najbardziej uznanych grup w historii polskiej muzyki. Choć przełomowy dla zespołu album „Miłość w czasach popkultury” ma już 19 lat, to absolutnie każdy, niezależnie od wieku, jest w stanie zanucić „Długość dźwięku samotności”, „Peggy Sue nie wyszła za mąż” czy „Dla ciebie”. Legendarna grupa w Celestynowie przypomniała te i inne przeboje, którymi od 25 lat cieszy swoich fanów.

Wisienką na muzycznym torcie był jednak występ zespołu Weekend. Dla fanów disco polo to była muzyczna uczta. Bawili się przy największych hitach grupy Radka Liszewskiego. Oczywiście nie mogło zabraknąć największego przeboju „Ona tańczy dla mnie”.

W przerwach między występami można było odwiedzić stoiska twórców i artystów ludowych. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza nieco młod- szych uczestników, cieszyły się punkty edukacyjno-promocyjne, gdzie dzieci i młodzież mogli oddawać się grom i zabawom oraz sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanych quizach.

W trakcie Dnia Celestynowa ogłoszono również wyniki II Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Celestynów. Tytuł obronili mieszkańcy sołectwa Celestynów.

Impreza miała także charytatywny akcent. Była nim zbiórka dla Teosia Górskiego. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na kolejną operację chłopca, tym razem bioder, która odbędzie się niedługo w klinice w USA.

Organizatorem Dnia Gminy Celestynów był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie. Honorowy patronat nad imprezą objęli Wójt Gminy Celestynów oraz Przewodniczący Rady Gminy Celestynów.
Finansowo imprezę wsparły m.in. samorząd województwa mazowieckiego
i Koleje Mazowieckie. Jednym z patronów medialnych była „Linia Otwocka”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.