Owocowy zawrót głowy

Sobienie-Jeziory: Tak bawiła się sadownicza stolica powiatu otwockiego

To była niezwykle udana niedziela dla mieszkańców gminy Sobienie-Jeziory. Podczas tegorocznego „Owocobrania” nie tylko dopisała pogoda, lecz także nie zawiedli organizatorzy, którzy przygotowali wiele atrakcji

ARTUR KUBAJEK

Tradycyjnie „Owocobranie” rozpoczęło się wspólną modlitwą. W kościele parafialnym w Sobieniach-Jeziorach odprawiono mszę świętą w intencji
sadowników.

Impreza po raz pierwszy odbyła się na Małym Rynku, czyli gminnym targowisku. I trzeba przyznać, że to był dobry pomysł władz gminy – dzięki dużej powierzchni impreza została zorganizowana z większym rozmachem. Punktualnie o godz. 14 wójt Stanisław Wirtek przywitał zebranych mieszkańców. Następnie scenę oddano młodym artystom z gminnych placówek oświatowych – SP w Warszawicach, SP w Siedzowie i SP w Sobieniach-Jeziorach. Występ młodzieży nagradzano gromkimi brawami, podobnie jak pokaz freestyle football.

Ręce publiczności powędrowały wysoko w górę po tym, jak na scenie pojawił się zespół Defis. Jedna z najbardziej popularnych formacji disco polo w Polsce swoimi największymi przebojami podniosła jeszcze bardziej i tak już gorącą temperaturę. Utrzymywała się ona również podczas pokazów tańców latynoamerykańskich w wykonaniu podopiecznych szkoły „SzumiDance”. Potem rozstrzygnięto konkurs na najpyszniejszą szarlotkę.Komisję swoim wypiekiem urzekła zdobywczyni pierwszego miejsca pani Halina Siejka,mieszkanka Sobieni Biskupich. Rozdano też nagrody w konkursie na najładniejsze stoisko sołeckie. Tegorocznym zwycięzcą zostało największe w gminie sołectwo Zuzanów.

Wisienką na torcie był występ gwiazdy wieczoru – zespołu Extazy, który porwał publiczność do tanecznej zabawy m.in. takimi przebojami, jak: „Chciałem być”, „Noc taka czarna”, „Buzi to za mało” i „Tylko moja dziewczyna”. Po tym występie przed sceną zrobiło się niezwykle kolorowo. Podczas festiwalu kolorów rozsypany przez publiczność wysoko nad głowami proszek utworzył kolorową tęczę. Potem już do późnych godzin nocnych ze sceny rozbrzmiewała muzyka, najpierw w wykonaniu zespołu Lachersi, a potem grupy Va Bank.

Na „Owocobraniu” oczywiście nie mogło zabraknąć wystawionych przez lokalne grupy producenckie stoisk pełnych jabłek, gruszek i śliwek. Swoje stoiska pełne smakołyków miały również sołectwa. Kolejne okazja do świętowania już za rok.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.