Suchy bazar z prądem

ODWODNIENIE DLA TARGOWISKA MIEJSKIEGO.

Poprawią się warunki handlu na targowisku miejskim przy ul. Batorego. Po wybudowaniu dodatkowego odwodnienia znikną kałuże na bazarze. Kupcy będą mieli też zapewniony dostęp do energii elektrycznej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Po każdym deszczu targowisko miejskie zamienia się w rzekę. Najgorzej jest na fragmencie terenu między ogrodzeniem od strony sklepu Biedronka
a środkowym zadaszeniem bazaru. Stoiska są tam zalewane wodą, która spływa z dachu. W rozwiązaniu problemu pomoże budowa odwodnienia. Na sesji 13 sierpnia otwoccy radni przychylili się do propozycji prezydenta, aby z budżetu miasta przeznaczyć na ten cel 25 tys. zł.

– Odwodnienie jest, ale w centralnej części targowiska. Woda, która gromadzi się po obwodzie i spływa z dachu, nie jest odprowadzana systemem rynsztoku do centralnego miejsca, gdzie jest rozsączanie, tylko wszystko płynie po powierzchni kostki. To był błąd projektowy, który trzeba naprawić – wyjaśnił na sesji prezydent Jarosław Margielski. – Kupcy zgłaszali, że gdy pada deszcz, towar jest przesiąknięty wodą, a oni stoją w błocie. Po wybudowaniu odwodnienia woda nie będzie płynęła przez stoiska – zapewnił prezydent.

Radni zgodzili się również na wybudowanie na targowisku systemu umożliwiającego kupcom korzystanie z energii elektrycznej. Przeznaczyli na to ponad 33 tys. zł. Aby skorzystać z prądu, trzeba będzie dokonać opłaty w specjalnym wpłatomacie.

– Po wrzuceniu do wpłatomatu na przykład czterech złotych będzie można użytkować gniazdko przez określony czas. Obecnie energia jest pobierana na dziko. Kupcy korzystają z gniazdek, które są własnością miasta. Pobierana energia obciąża miejski licznik. Musimy to uregulować – zapowiedział Margielski.

Dostęp do prądu i odwodnienie na targowisku zostaną wykonane jeszcze w tym roku. To realizacja ustaleń prezydenta z kupcami, które były prowadzone w związku z dokonanymi niedawno przez radnych zmianami w opłacie targowej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.