Zakręcili kołem fortuny dla Sylwii

UDANA IMPREZA PLENEROWA NA SKWERZE W CENTRUM.

To był dzień pełen atrakcji. Dzieciaki oblegały dmuchańce, laserowy paintball, warsztaty garncarskie i fotobudkę. Natomiast dorośli kręcili kołem fortuny, żeby wygrać ufundowane przez sponsorów zabiegi np. u fryzjera czy kosmetyczki. Dzięki temu podczas pożegnania lata w Józefowie zebrano prawie 10 tys. zł na leczenie Sylwii Król, matki trójki dzieci, która niedawno obudziła się ze śpiączki i teraz walczy o powrót do zdrowia i rodziny.

AGNIESZKA JASKULSKA

W sobotę, 24 sierpnia skwer im. Jana Pawła II w Józefowie tętnił życiem! Piękna pogoda sprzyjała imprezie pod chmurką, podczas której uczestnicy pikniku mogli pobawić się, pożegnać lato i zrobić coś dobrego dla Sylwii Król, o której „Linia” pisała wiele razy. Historia Sylwii, matki trójki dzieci, która w wyniku błędu lekarskiego zapadła w śpiączkę i cudem się z niej wybudziła, wstrząsnęła lokalną społecznością. Teraz Sylwia z całych sił walczy o powrót do rodziny i sprawności fizycznej. Codzienna rehabilitacja jest nie tylko żmudna, lecz także kosztowna.

W sobotę mnóstwo osób przyszło na charytatywny piknik, aby wesprzeć Sylwię Król. Plenerową imprezę na zakończenie wakacji zorganizowały władze miasta, Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji oraz rodzina i przyjaciele Sylwii, m.in. Iza Golińska i Sylwia Czyżewska.

– Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wyprzedaż garażowa, kiermasz książek i odzieży. Dzieci zaś miały mnóstwo zabawy podczas atrakcji i konkursów, które zorganizował przy scenie DJ Emil Suchecki. Natomiast na scenie dowodził DJ Damian Zając. Były występy dzieci z Przedszkola Krasnoludków oraz Szkoły Podstawowej nr 2. Po południu swoim występem pole dance zachwyciła Ewelina Izdebska – wylicza Iza Golińska.

– Dzieciaki oblegały dmuchańce, laserowy paintball, warsztaty garncarskie, popularnością cieszyła się także fotobudka. Na mieszkańców czekało wiele stanowisk, m.in. przedstawicieli Kliniki Origin, szkół językowych czy Hydrosfery – dodaje Sylwia Czyżewska. Podczas imprezy nikt nie chodził głodny. – W sektorze gastronomicznym przez cały dzień nie brakowało gości, którzy próbowali wielu różnych przysmaków – mówią organizatorzy imprezy.

– Jesteśmy wdzięczni, że jest tak wiele osób, które wspierają naszą dzielną Sylwię w walce o przyszłość. Dzięki pomocy wielu ludzi podczas pikniku udało się zebrać dokładnie 9 tys. 920 zł i 70 gr – informuje Iza Golińska. Rodzina Sylwii i jej przyjaciele dziękują ICSiR-owi oraz władzom miasta za pomoc w organizacji wydarzenia. Podziękowania należą się także sponsorom, wystawcom i ob-słudze uczestniczącym w imprezie.

To jednak nie koniec działań na rzecz matki trójki dzieci. W niedzielę, 1 września zorganizowano dla Sylwii kolejny piknik, tym razem sportowy. Impreza odbyła się w klubie FDF w Michalinie. W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. pokaz zawodowego boksu, zajęcia ze sztuk walki dla dzieci, wyprzedaż garażowa oraz koncert hip-hopowy. Towarzyszyła im zbiórka pieniędzy dla Sylwii.

Liczy się każda pomoc

  • Każdy, kto chce pomóc Sylwii Król, może wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji #Drużyna Błażeja: 40 1090 1753 0000 0001 4194 3450
    W tytule: „Sylwia król – darowizna na poprawę i ochronę zdrowia”.
  • Prowadzona jest także bezpośrednia zbiórka pieniędzy na stronie:
    http://www.siepomaga.pl/sylwia-krol.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.