Glany nad Świdrem

WIĄZOWNA: PUNKOWY PIKNIK W EMOWIE.

Fani punk rocka mogą już planować sobie sobotę, 31 sierpnia. Tego dnia w nadświdrzańskiej stanicy „Pod Prąd” odbędzie się całodzienny koncertowy piknik charytatywny.

PRZEMEK SKOCZEK

„Pod Prąd” dobrze znają amatorzy spływów kajakowych Świdrem czy Wisłą, bo to jedna z trzech lokalnych ekip, które je organizują. Założyciel firmy, Piotr Zaręba, prywatnie jest wielkim miłośnikiem ostrego grania spod znaku Sex Pistols. Postanowił połączyć obie swoje pasje przy wsparciu zespołu Warsaw Punk.

– Nasza impreza odbywa się pod hasłem „Benefit na znajdki”, co oznacza, że część wpływów z biletów zostanie przekazana na wsparcie dla bezdomnych psów. Osoby przychodzące do nas, mogą więc nie tylko świetnie się bawić, lecz także pomóc czworonogom – podkreśla Piotr Zaręba.

Stanica w Emowie zaprasza w sobotę już od godz. 13, ale koncerty rozpoczną się dwie godziny później. Wystąpi m.in. Janusz Reichel – muzyk, poeta, działacz społeczno-kulturalny i ekologiczny. Jako artysta jest aktywny od początku lat 80., grał w zespołach nowofalowych i punkowych, w 1986 roku założył grupę Zima. Jest też kojarzony jako bard piosenki ekologicznej.

Pisze teksty o problemach społeczno-filozoficznych, współpracował z kampanią „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Reichel zagra na finał ok. godz. 22.

Wcześniej różne oblicza punk rocka pokażą zespoły: Rebell Ya (godz. 15), Blitzed (godz. 16), Boner Killer (godz. 17), Human Rights (godz. 18), Moron’s Morons (godz. 19), Nameless Creations (godz. 20) i Damnation (godz. 21).

Na miejscu będzie działał bar z wegańską kuchnią i napojami oraz darmowe pole namiotowe. Zapłonie ognisko. Chętni mogą też zafundować sobie spływ kajakowy, organizator zapewnia zniżkę dla uczestników pikniku. Wszystkie te atrakcje za jedyne 20 zł od osoby!

„Pod Prąd”, Emów, ul. Mlądzka 32,
sobota, 31.08, godz. 13-23, bilety 20 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.